JAK NOSIĆ?

Jak dopasować spodnie do sylwetki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dopasować spodnie do sylwetki?

Klepsydra, gruszka, jabłko, kolumna? Bez względu na to, którym typem figury jesteś, możesz nosić różne spodnie. Sprawdziliśmy, kiedy dany fason świetnie się sprawdzi, a kiedy wręcz przeciwnie.

Stylizacja odpowiednia do naszej sylwetki potrafi zdziałać cuda – podkreślić atuty, zrównoważyć proporcje i ukryć ewentualne mankamenty. Oczywiście to działa w obie strony – ubraniami możemy zaburzyć proporcje i uwydatnić to, co chcemy ukryć. Podobnie jest ze spodniami. Wiele z nas nie wyobraża sobie garderoby bez kilku par.

Warto  mieć świadomość, w jaki sposób dobierać je do swojej figury, by wyglądać najlepiej – a wpływa na to wiele czynników. Na rynku jest dostępnych mnóstwo fasonów i można się po prostu w nich „zgubić”. Przygotowaliśmy praktyczne wskazówki, które ułatwią zakup idealnie dopasowanych spodni do najpopularniejszych typów sylwetek.

Klepsydra

To najbardziej pożądana figura, określana mianem idealnej – ramiona i biodra są tej samej szerokości, biust jest duży, a talia mocno zarysowana. Klepsydry mogą nosić niemal każdy fason spodni, jednak muszą uważać, by przypadkiem nie zaburzyć swoich proporcji.

Krągła pupa i mocne nogi nie zawsze będą dobrze prezentować się w bardzo szerokich nogawkach – sylwetka wyda się wówczas wizualnie ciężka i przysadzista. Podobnie jest w przypadku spodni typu pumpy. Jeśli zaś chodzi o te z niskim stanem i długością przed kostkę, to mogą one skracać nogi.

Doskonałym fasonem będą natomiast klasyczne rurki, cygaretki, dzwony i spodnie z prostą nogawką. Co ważne, warto wybierać wysoki stan, by jeszcze podkreślić wąską talię – najlepiej z paskiem.

Gruszka

Małe ramiona i biust, a większa dolna część ciała, głównie brzuch i biodra. W jaki sposób zrównoważyć tę dysproporcję? Warto skupić się, tak jak u klepsydry, na podkreśleniu talii, ale też zgrabnej pupy, maskując jednocześnie szersze uda i biodra.

Lepiej odpuścić sobie rurki, które tylko uwydatnią różnice w ciele, tak samo jak spodnie o długości 7/8. Niewskazane są bardzo jasne spodnie, z licznymi przetarciami. Uwaga na pasek – przyciągnie uwagę do niechcianego miejsca.

Natomiast świetnie sprawdzą się spodnie z prostymi lub lekko rozszerzanymi na wysokości łydek nogawkami oraz z wysokim stanem. Można też poszukać boyfriendów. Polecane są ciemniejsze kolory spodni – czarne, granatowe czy grafitowe.

Jabłko

Jabłka mają bardzo zgrabne nogi, ale większy brzuch, biodra i pupę. Wystający brzuch może też być pozostałością po ciąży.

Tutaj – podobnie jak u gruszek – lepiej unikać ozdobnych pasków czy innych ozdób, które przyciągają wzrok do problematycznej strefy. Odpadają też biodrówki.

Warto wybierać modele z wysokim stanem, które wszystko pięknie kryją. Jako że nogi są świetne, to podkreślamy je rurkami czy spodniami typu skinny, a nawet jegginsami, cygaretkami bądź chinosami.

Przeczytaj też jak dopasować KOLOR TOREBKI DO STYLIZACJI.

Kolumna

Na koniec jeszcze figura przypominająca literę H, gdzie ramiona, talia i biodra są niemal tej samej szerokości. Bywa też określana mianem chłopięcej – ze względu na brak zaokrągleń. Rurki to wszystko uwydatnią.

Można jednak bez obaw wybierać spodnie z najróżniejszymi aplikacjami, kokardami, wyrazistymi paskami czy innymi ozdobami, które nadadzą biodrom optycznie objętości. Noś mom jeans, dzwony, paper bag, spodnie balonowe oraz inne, nawet najbardziej nietypowe fasony.

Zdjęcie główne: Jeys Tubianosa/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*