JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Jak uczesać się na ślub?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak uczesać się na ślub?

Artykuł sponsorowany

Wielkimi krokami zbliża się sezon weselny. Jeśli czeka cię wiele imprez, już dzisiaj pomyśl nad swoim uczesaniem.

Fryzura na wesele — jak powinna wyglądać? 

Wybór odpowiedniej fryzury jest tak samo trudny jak dobór wymarzonej sukienki. Można korzystać z usług zaufanej fryzjerki, jednak jeśli czeka cię wiele imprez, warto również znać kilka pomysłów, które możesz wykonać samodzielnie. Jak więc powinno wyglądać uczesanie weselne? Powinno ono być eleganckie, a zarazem stonowane. Pamiętaj, że ten dzień należy do panny młodej i to ona powinna być tą najpiękniejszą pod każdym względem. Nie zapominaj, że mimo wszystko skromniejsze fryzury również mogą być oryginalne i piękne. Na weselu powinnaś się dobrze bawić, dlatego twoje uczesanie ma być wygodne, wytrzymałe i praktyczne, gdyż nierzadko musi wytrzymać do białego rana. Przecież nie będziesz rezygnować z tańca przez wzgląd na fryzurę. 

Ciekawe pomysły na fryzury weselne 

Warto znać kilka prosty, ale efektownych fryzur weselny, które możesz wykonać samodzielnie. Przydadzą się one nie tylko wtedy, gdy robisz je w domu, ale również w momencie, gdy podczas zabawy piękne uczesanie wykonane przez fryzjerkę ulegnie zniszczeniu. Oto kilka ciekawych pomysłów: 

  • Kucyk z warkoczem — uczesanie to nie musi być pospolite ani nudne.  Warkocz doda całości elegancję oraz oryginalność. Wykonanie jest bardzo proste. Włosy podziel na dwie części, górną i dolną, gdzie przedziałek przebiega nad uszami. Dolą część zwiąż w kucyk, zaś górą zapleć w luźny warkocz, który sięgać będzie do związanej kitki. Przeciągnij ją przez pętlę, która powstanie, gdy rozciągniesz warkocz przy końcu. Twoja fryzura będzie gotowa, gdy zaciągniesz oba.  
  • Opaska z włosów — jest to proste, a zarazem wygodne i szybkie uczesanie. Tuż nad czołem zapleć dwa warkocze, po czym skrzyżuj je ze sobą na czubku głowy. Resztę włosów możesz pokręcić lub wyprostować.
  • Plecionki — te fryzury nigdy nie wychodzą z mody! Sprawdzą się doskonale na wesela w ciepły wiosenny dzień. Może je dowolnie urozmaicić, wplatając we włosy kwiaty czy wstążki. Dzięki temu uzyskasz lekki i romantyczny wygląd. 
  • Kok — sprawdzi się ona niezależnie od gęstości twoich włosów. Uczesanie to będzie wygodne, eleganckie i doda całej stylizacji zachwycającego efektu. Sprawdzi się jednak lepiej, gdy twoje włosy będą dłuższe. 

Skorzystać możesz również z doczepianych włosów. Dobrze dobrane będą nie do odróżnienia od twoich naturalnych, a pomogą je z łatwością zagęścić i przedłużyć. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, pomoże ci w nim stylistka Poznań jest jednym z miast, w którym znajdziesz tego rodzaju specjalistki. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Min An

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*