JAK NOSIĆ?

Jak kolor torebki dopasować do stylizacji?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak kolor torebki dopasować do stylizacji?

Artykuł sponsorowany

Dobór torebki do stylizacji często okazuje się sporym problemem. Wybór takich elementów w sklepach jest coraz większy, przez co sprawa staje się utrudniona. Przedstawiamy rady, które przydadzą się przy takim dylemacie. 

Połączenie klasycznych kolorów

Zawsze bezpiecznym wyborem będzie połączenie klasycznych i neutralnych kolorów. Na przykład są to czernie, biele, beże oraz brązy. Takie odcienie doskonale ze sobą współgrają i ciężko popełnić w tym przypadku jakąś większą wpadkę. Razem tworzą harmonijny, ponadczasowy duet. Takie kolory możesz łączyć, wybierając się na przykład na ważne spotkanie. Przykładowo brązowa torebka będzie odpowiednia do minimalistycznych i biznesowych stylizacji. To dobre uzupełnienie do ubrań w kolorze ziemi, takich jak kremowy. 

Czarna torebka jest uważana za uniwersalny element garderoby. Przede wszystkim pasuje ona do ciemnych total looków. Świetnie będzie zgrywała się również na przykład z beżowym trenczem lub z klasycznymi jeansami. W takim kolorze występują torebki skórzane shopperki. Fantastycznie wyglądają one też w beżu i granacie. To rodzaj, który sprawdzi się doskonale na co dzień. Cenią go szczególnie fanki wygody i minimalizmu. Beżowe torebki idealnie zgrywają się z bielą oraz z pastelowymi odcieniami. Pasują one na przykład na wieczorne wyjścia. 

Pozostałe kryteria wyboru

Do stylizacji zachowanych w stonowanych barwach, wiele osób zaleca dobieranie dodatków w mocniejszych kolorach. Stawiając na torebkę w intensywnej barwie do nieco mniej wyróżniających się elementów, też unikniesz przesady. Wtedy masz sporą dowolność. Z tego powodu możesz eksperymentować. Niektórzy twierdzą, że można dopasować kolor torebki, kierując się kołem barw. W tym przypadku warto zestawiać ze sobą odcienie sąsiadujące i takie, położone przeciwstawnie. Pamiętaj, że torebka w identycznej tonacji co ubranie, często nie wygląda dobrze. Nie jest to reguła, jednak postaraj się raczej unikać zestawiania ze sobą bardzo mocnych barw. Ciekawym rozwiązaniem jest dopasowanie torebki do jednego z elementów stylizacji. Może to być na przykład mały akcent, na przykład odcień ze wzoru na ubraniu. Będzie to delikatne nawiązanie, które da interesujący efekt.

Dobór butów do torebki

Przyjęło się, że kolor torebki powinien być dopasowany do butów. To zasada, która jest często powtarzana. Nie jest to sposób, który sprawdza się w każdych przypadkach, jednak bywa pomocny. To rozwiązanie dla osób, które lubią postawić na spójny wygląd. Daje to efekt dopracowania i przemyślenia stylizacji. Nie musi być to jednak identyczny odcień. Może być po prostu zbliżony. Wtedy będzie lepiej wyglądał i nie da banalnego efektu. Najlepiej te elementy garderoby utrzymać po prostu w podobnej stylistyce. Będzie to zdecydowanie bezpieczniejszy wybór. Jeśli szukasz torebek w przeróżnej kolorystyce, odwiedź stronę internetową: https://wojewodzic.com.pl/torebki-worki-21.

Dostosowanie koloru do okazji

Oprócz dopasowania do stylizacji powinno się też dobrać torebkę do okazji. Trzeba pod uwagę wziąć również jej kolorystykę. Na eleganckich przyjęciach raczej unika się intensywnych kolorów w postaci dodatków. Stawia się raczej na delikatniejsze odcienie. Zasad doboru możesz trzymać się także, wybierając ubrania do pracy. Na takie okoliczności sprawdzi się markowa galanteria. Jeśli jest to luźniejsza impreza, śmiało możesz postawić na mocne barwy. Wtedy nie musisz też ściśle trzymać się określonych ram. Możesz dzięki torebce dobrze podkreślić swoją osobowość. Dobierając stylizację i dodatki, można zestawić ze sobą kolory, nawet na pierwszy rzut oka do siebie niepasujące. Najważniejsza jest tu pewność siebie, która sprawi, że obronisz każdy zestaw. 

Zdjęcie główne: Godisable Jacob/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*