JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Make-up inspirowany szalonymi latami 80. to hit tego lata. Jak go zrobić prawidłowo?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Make-up inspirowany szalonymi latami 80. to hit tego lata. Jak go zrobić prawidłowo?

Niebieski cień do powiek połączony w neonowym błyszczykiem do ust? Takie połączenia obowiązywały w tanecznych latach 80., kiedy na parkietach królowało disco. Ten kolorowy trend znowu wraca do mody. Dlatego jeśli chcesz wyróżnić się na kolejnej imprezie koniecznie postaw na odważny make-up w duchu minionej epoki!

W ostatnich miesiącach na czasie było wiele inspiracji prosto z lat 90., gdzie nosiło się karbowane włosy oraz sztuczne tipsy. Aktualnie następuje trend na kolejną dekadę, czyli do łask wraca styl lat 80., co można już zauważyć w branży wizażu. Mocno pokreślone usta w soczystych kolorach w połączeniu z bardzo kolorowymi cieniami na powiekach to zestaw, który sprawi, że na pewno przyciągniesz wzrok. Szukając ciekawych makijażowych inspiracji warto wejść w aplikację TikTok i wpisać w wyszukiwarkę #myparentslook, gdzie użytkownicy prezentują fenomenalne stylizacje inspirowane wyglądem ich rodziców w młodości.

Jak wprowadzić lata 80. do swojego make-upu?

Nawet jeśli patrzysz na fotografię z lat 80. i ówczesne makijaże wydają Ci się kiczowate i przerysowane to i tak możesz zaczerpnąć z nich coś dla siebie. Profesjonaliści w znakomity sposób nadali tamtym trendom nowoczesnego i odświeżonego charakteru, dzięki czemu nawet bardzo kolorowy makijaż może wyglądać spektakularnie.

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do tego, że w większości przypadków stawiamy na minimalistyczny i stonowany make-up. Woleliśmy, aby nakładane kosmetyki nadawały twarzy naturalny wygląd i delikatnie podkreślały urodę. Jest to totalna opozycja do lat 80., gdzie liczyły się mocne akcenty, wymyślne fryzury oraz niekonwencjonalne podejście do stylu. Dlatego chcąc zainspirować się tą dekadą nie powinnaś bać się intensywnego pokreślenia zarówno oczu, jak i ust. Warto postawić na świecące, błyszczące cienie do powiek, kolorowe masakry czy mocno napigmentowane szminki np. w kolorze fuksji.

Przeczytaj też: CZY WIESZ, JAKIE TRENDY OBOWIĄZYWAŁY W MAKIJAŻU W ROKU, W KTÓRYM SIĘ URODZIŁAŚ?

Zdjęcie główne: Alberto E. Rodriguez/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*