JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Czy wiesz, jakie trendy obowiązywały w makijażu w roku, w którym się urodziłaś?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czy wiesz, jakie trendy obowiązywały w makijażu w roku, w którym się urodziłaś?

Lata biegną, a trendy się zmieniają. Czy sprawdzałaś kiedyś, jak malowały się kobiety w roku, gdy przyszłaś na świat? Sprawdź i… zainspiruj się!

Trendy wciąż się zmieniają

Nowy rok, nowe trendy w modzie i makijażu. Wszystko się zmienia i ma to swój urok. Przykładowo, w roku 2021 wśród głównych trendów eksperci wymieniają efekt glow oraz używanie czarnego eyelinera. Swój wielki powrót zalicza również konturówka do ust, a na topie utrzymuje się szminka w kolorze ognistej czerwieni. Przenieśmy się jednak w przeszłość i sprawdźmy, jakie trendy obowiązywały w makijażu w roku, w którym się urodziłaś.

Szalone lata 80.

Lata 80. ubiegłego wieku wciąż inspirują – pod względem muzyki, mody i stylu życia. Jak wyglądały trendy makijażowe? Jedno jest pewne – działo się sporo! 

1982 r. zapamiętano w branży beauty jako czas, kiedy królował kolor różowy. Każda miłośniczka tej barwy doskonale by się odnalazła w tamtych latach. Uwielbiasz różowe cienie do powiek i róż do policzków? Odnalazłabyś się w tamtych czasach – i to bez dwóch zdań! 1983 r. to czas, gdy sławna już na całym świecie piosenkarka Madonna pokazywała się z ustami pomalowanymi fioletową szminką. Współczesne jej dziewczyny totalnie oszalały na punkcie tej barwy.

1984 r. – aktorka Brooke Shields lansuje naturalny wygląd brwi. Pęsety nie były wtedy szczególnie popularne. 1985 r. to moment, kiedy do trendów wkraczają usta w kolorze nude. Znacie Cyndi Lauper? Piosenkarka, która wylansowała przebój Girls just wanna have fun w 1984 r. szalała za kolorowym makijażem, a tą pasją zarażała rzesze fanek. Żółte cienie do powiek i czerwone usta – to był hit. Z kolei 1987 r. to moment powrotu czerwonej szminki, tym razem w lekko połyskującym wydaniu.

Końcówka lat 80. i rok 1988 to chwile, kiedy świat zachwycał się księżną Dianą. Ona z kolei – eyelinerem w kolorze niebieskim. W roku następnym królowała brązowa szminka do ust. 

Lata 90. z konturówką do ust i opalenizną

Kobiety zachwycały się konturowaniem twarzy w makijażu. Poza tym w 1992 r. uważano, że im cieńsze brwi, tym lepsze. Rok 1993 to czas tryumfu konturówki do ust. Jeżeli lubicie maksymalnie naturalny make-up no make-up, to najrozsądniej byłoby przenieść się w czasie do roku 1994. Taki trend lansowała z powodzeniem Liv Tyler. Z kolei rok później do akcji wkroczył biały cień do powiek. W 1996 r. Winona Ryder pokazała światu frosty lips, czyli sposób malowania ust tak, aby wyglądały na pokryte szronem. Mimo zimowych skojarzeń – to był naprawdę gorący trend! W roku 1997 do kompletu doszły metaliczne cienie do powiek.

Z mroźnymi skojarzeniami w makijażu pożegnano się w 1998 r., kiedy to nastąpił całkowity zwrot w stronę lata i opalenizny. Złoto i brązy w makijażu miały wtedy swój czas! Rok 1999 dał nam z kolei smoky eyes, które są modne do dziś.

Rok 2000 – czas koloru

W lata dwutysięczne wkraczamy z ikoną stylu Gwen Stefani i jej ulubionym niebieskim cieniem do powiek. Jedno jest pewne – w takim makijażu każdy wyróżni się w tłumie. Rok 2001 to czas popularności fioletowego cienia do powiek, a w 2002 najbardziej popularny był efekt glossy. W 2003 r. kobiety nie mogły się obyć bez czarnego eyelinera. Z kolei rok później cały świat patrzył na Jessicę Simpson i jej baby pink lips! Nasze zestawienie zakończymy w roku 2005 Rihanną i miedzianopomarańczowym kolorem szminki.

Przeczytaj też: 4 ZASADY DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ MAKE-UP PRZETRWA NAWET TROPIKALNE UPAŁY

Zdjęcie główne: Laura Chouette/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*