JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Nowoczesna koloryzacja to długotrwały kolor i mocna pielęgnacja

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesna koloryzacja to długotrwały kolor i mocna pielęgnacja

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy wiesz jaka powinna być nowoczesna koloryzacja? Na pewno i trwała, ale i bezpieczna dla włosów. Jej podstawowe zadanie, obok utrzymania koloru, to pielęgnacja i ochrona włosów w trakcie farbowania. Nie musisz używać farb z amoniakiem, aby były skuteczne.

Jakie są nowoczesne farby do włosów?

Można zapomnieć czasach, gdzie amoniak był głównym składnikiem farb, decydującym o ich trwałości. Obecnie farby zawierają równie skuteczne składniki, które pomagają utrzymać nasycony i trwały kolor. A co najważniejsze, pielęgnują włosy już na etapie farbowania. Mają piękny zapach i są łatwe do nakładania, aplikuje się je zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Możemy je podzielić na farby permanentne jako koloryzacja trwała i koloryzację demi-permanentną jako półtrwały kolor. Niezależnie od rodzaju farby, powinny one być wolne od amoniaku, a najlepiej zawierać substancje naturalne. Cenne składniki naturalne to olejki roślinne i owocowe, które dają niezwykły zapach, czynią włosy jedwabistymi i gładkimi. Koloryzacji z olejkami to pielęgnacja już na etapie farbowania i mocna ochrona włosów przed uszkodzeniem.

Czym wyróżnia się koloryzacja trwała i półtrwała?

Koloryzacja trwała to najlepsze rozwiązanie dla tych kobiet, które mają już trwałe oznaki siwizny i ilość siwych włosów jest przeważająca. Jest także przydatna, gdy chce się całkiem zmienić kolor włosów. Jeśli będziemy farbować włosy co 4-6 tygodni, to unikniemy widocznych odrostów i efekt będzie estetyczny. W tym wypadku, aby powrócić do naturalnego koloru, trzeba zaczekać, aż włosy odrosną. Należy pamiętać, że finalny efekt jest w pewnym sensie połączeniem nowego koloru z naturalnym. Końcowy efekt może być więc trochę inny od tego, co obiecuje producent. Koloryzacja trwała to oszczędność czasu i trwałe efekty. A może zdecydujesz się na półtrwały kolor? Czyli taki, który trzyma się do około 26 myć włosów, z każdym kolejnym jest on coraz mniej intensywny. Jeśli chcesz mieć nowy odcień włosów, a nie radykalnie go zmieniać, to jest to idealny sposób. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą jedynie odświeżyć kolor włosów lub pogłębić ich odcień.

Nowy kolor włosów na jeden dzień? Nie ma problemu

Jeśli chcesz na chwilę spróbować innego koloru włosów lub zrobić sobie kolor na specjalne wyjście, spróbuj nietrwałych środków koloryzujących włosy. W tym celu można spróbować koloryzujących lakierów, żeli, pianek, sprayów, pianek i masek. Kolor nie wnika do wnętrza włosów, a jedynie pozostaje na ich powierzchni. Zmywa się bez problemu po jednym lub kilku myciach. Jest to dobry sposób, aby zobaczyć się w innej barwie  włosów i potem można zdecydować się na mocniejszy rodzaj koloryzacji. Nowoczesna koloryzacja daje dużo opcji farbowania, a co najważniejsze, są one bezpieczne dla włosów i chronią je od pierwszych chwil farbowania. Jeśli zastanawiasz się jaka jest najlepsza jasny brąz farba lub inny odcień, który Cię interesuje, to musisz szukać farb bez amoniaku i z olejkami roślinnymi, a także pasujących do Twojego typu urody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*