JAK PIELĘGNOWAĆ?

Krem z filtrem UV – ten kosmetyk na stałe powinien wejść do Twojej codziennej pielęgnacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Krem z filtrem UV – ten kosmetyk na stałe powinien wejść do Twojej codziennej pielęgnacji

Nie od dziś wiadomo, że promienie UV są bardzo niebezpiecznie i powinniśmy się skutecznie przed nimi zabezpieczać. Większość z nas stosuje filtry ochronne jedynie latem i to w czasie wypoczynku czy urlopu. Prawda jest taka, że aby faktycznie ochronić skórę przed działaniami warunków atmosferycznych należy stosować filtry UV przez cały rok. Dlatego warto do swojej codziennej pielęgnacji włączyć krem z ochroną przed promieniami UV. Ciekawym rozwiązaniem jest znalezienie kremu nawilżającego z filtrem, który poza zabezpieczeniem przed słońcem nawilży skórę i nada jej pięknego blasku.

Promienie UVA i UVB są odpowiedzialne za niszczenie struktury skóry oraz osłabianie włókien kolagenowych. Niestety wystawianie skóry na ekspozycje słońca bez zastosowania filtru prowadzi do powstania przebarwień, a w konsekwencji może prowadzić nawet do raka skóry. Używając całej gamy kosmetyków i stosując różne zabiegi chcemy, aby nasza skóra zachowała jak najdłużej młodzieńczy oraz świeży wygląd. Sprawdź, jak zacząć stosować kremy ochronne w swojej codziennej pielęgnacji. Może się okazać, że jest to prostsze niż myślisz.

Kremy ochronne w codziennej pielęgnacji skóry twarzy

Krem ochronny w formie bazy pod makijaż

Produkty z filtrem UV mogą być bardzo praktyczne i sprawdzą się, jako lekka baza pod codzienny makijaż. Wiadomo, że kosmetyki do make-up o wiele lepiej rozprowadzają się po twarzy o ile jest ona odpowiednio nawilżona i gładka. Warto wybrać krem ochronny, który będzie miał lekką i nietłustą konsystencję wówczas poza ochroną idealne sprawdzi się w roli bazy pod perfekcyjny makijaż. Ponadto warto wybrać produkt, który szybko będzie się wchłaniał, bo rano zazwyczaj nie mamy czasu na długotrwałe zabiegi pielęgnacyjne i większość czynności wykonujemy w biegu.

Przeczytaj też: JAK WALCZYĆ ZE SPIERZCHNIĘTYMI USTAMI?

Zdjęcie główne: Pixel-Shot/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*