JAK PIELĘGNOWAĆ?

Te 4 produkty kosmetyczne nie służą Twojej cerze. Sprawdź, czy ich używasz

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Te 4 produkty kosmetyczne nie służą Twojej cerze. Sprawdź, czy ich używasz

Mimo, że nasza świadomość jako konsumentów z każdym rokiem jest coraz większa wciąż popełniamy mnóstwo pielęgnacyjnych błędów, które nie służą naszej skórze. Jednym z poważniejszych wykroczeń jest stosowanie nieodpowiednich produktów, które zamiast pomagać szkodzą cerze. W kosmetyczkach wielu z nas wciąż można znaleźć produkty, które są stanowczo odradzane przez dermatologów oraz kosmetologów. Co ciekawe, są to dość popularne kosmetyki, które wiele osób używa na co dzień. Może pora przeprowadzić kosmetyczny rachunek sumienia i zmienić swoje niekorzystne dla skóry nawyki? Sprawdź, których preparatów lepiej się wystrzegać!

Te 4 produkty powinny na zawsze zniknąć z Twojej kosmetyczki!

Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu może są świetnym wynalazkiem na czas wakacji pod namiotem, ale z pewnością nie jest to produkt do stosowania na co dzień. Niestety chusteczki nie są skuteczne w kwestii całkowitego zmywania make-upu, a raczej sprawiają, że brud, zarazki i bakterie są rozprowadzane po całej twarzy. Takie działanie może mieć fatalne konsekwencje.

Plastry na wągry

Plastry na wągry miały być innowacyjną metodą usuwania nieestetycznych kropek z powierzchni naszej twarzy. Okazuje się, że ten wynalazek nie tylko nie jest skuteczny, ale powoduje mnóstwo podrażnień i narusza również zdrowy naskórek z nosa czy brody. Niestety ich stosowanie poważnie narusza warstwę ochronną skóry.

Olej kokosowy jako alternatywa dla kremu do twarzy

Naturalny olej kokosowy ma wiele bardzo pozytywnych właściwości, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji, nie jest to jednak produkt który może zastąpić krem do twarzy. Olej nawet o znakomitym składzie nie jest w stanie skutecznie nawilżyć skóry. Stosowanie oleju kokosowego na twarz może prowadzić do powstania zmian trądzikowych.

Mycie twarzy mydłem

Wiele osób wciąż myśli, że najlepszym środkiem myjącym do twarzy jest po prostu mydło. Niestety są w błędzie, gdyż kosmetologia już dawno potwierdziła, że istnieją dużo korzystniejsze produkty, które lepiej wpływają na stan naszej cery. Mydło ma bardzo wysokie pH, przez co wysusza skórę, a po umyciu daje ona nieprzyjemne uczucie ciągnięcia. Zamiast mydła wybierz płyn micelarny lub delikatny tonik.

Przeczytaj też: POPULARNY LEK NA ŻOŁĄDEK RATUJE WŁOSY PRZED WYPADANIEM

Zdjęcie główne: andreaobzerova/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*