JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

4 zasady dzięki którym Twój make-up przetrwa nawet tropikalne upały

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
4 zasady dzięki którym Twój make-up przetrwa nawet tropikalne upały

Wysokie temperatury na zewnątrz sprawiają, że trudno jest zachować perfekcyjny wygląd. Upały mogą zniszczyć nawet najbardziej idealny makijaż, a wyjście z domu na pełne słońce często kończy się tym, że nasza twarz od razu jest cała błyszcząca. Okazuje się, że na czas gorącego lata warto nieco zmodyfikować swoje makijażowe przyzwyczajenia na rzecz innych trików. Przyda Ci się nieco zmieniony zestaw kosmetyków oraz lekka korekta w kwestii porannej pielęgnacji. Sprawdź, jakie metody pozwolą Ci na doskonale wyglądający make-up nawet kiedy na dworze jest + 30 stopni Celsjusza.

Niestety większość produktów do makijażu słabo znosi upalne warunki, dlatego na okres lata warto nieco odmienić oblicze swojej kosmetyczki. Produkty, które aplikujemy na twarz w lipcu czy sierpniu powinny mieć lżejszą formułę. Świetnie w tym okresie sprawdzi się ultra delikatny make-up, do którego nie trzeba wiele kryjących skórę warstw. Warto również nastawić się na mniejszą ilość makijażu, który z łatwością może się rozmazać i wyglądać niechlujnie. Poznaj kilka prostych zasad, które sprawdzą się nawet w ekstremalnie gorące dni.

4 zmiany, które warto wdrożyć, aby zachować piękny wygląd w czasie upałów

Zamień podkład na krem BB

Kremy BB mogą być równie kryjące, jak dobry podkład czy puder, jednak mają właściwości nawilżające, które świetnie sprawdzą się w momencie dużych upałów. Kolejnym plusem jest fakt, że kremy BB często są wzbogacone o filtr chroniący przed promieniami.

Wodoodporny tusz do rzęs

Kolejną sztuczką, która świetnie sprawdzi się w czasie upałów będzie zastosowanie wodoodpornego tuszu do rzęs. Dzięki temu mamy pewność, że maskara się nie rozmaże.

Konturowanie twarzy mokrymi produktami

Konturowanie twarzy stało się podstawą codziennego makijażu wielu dziewczyn. W czasie lata najlepiej wykonywać ten zabieg za pomocą produktów o płynnej konsystencji.

Cienie w kremie

Paletkę cieni zamień na produkty w kremie, które dają przepiękny efekt oraz są bardzo trwałe.

Przeczytaj też: JAK MALOWAĆ SIĘ W CZASIE UPAŁÓW?

Zdjęcie główne: Gabe Garza/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*