JAK PIELĘGNOWAĆ?

Popularny lek na żołądek ratuje włosy przed wypadaniem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Popularny lek na żołądek ratuje włosy przed wypadaniem

Przepisów na różnego rodzaju maseczki, odżywki czy wcierki do włosów w wersji DIY jest w sieci mnóstwo. Skąd więc wiadomo, którą opcję wybrać? Cóż, każdą z nich najlepiej przetestować na własnej skórze. A w pierwszej kolejności polecamy jednak wariant z kroplami żołądkowymi, ponieważ ten niedrogi lek może dać Ci rezultaty warte miliony.

Krople żołądkowe to lek, po który większość z nas sięga, gdy pojawia się niestrawność czy bóle brzucha. I choć produkt ten kosztuje zaledwie dwa złote, niejednemu trudno wymienić skuteczniejsze lekarstwo na tego typu problemy. Okazuje się jednak, że ten ziołowy preparat walczy nie tylko z dolegliwościami układu pokarmowego, lecz także z… wypadającymi włosami!

Jak to możliwe? Krople żołądkowe to zbiór ziół i to właśnie dzięki tym składnikom nasze włosy zawdzięczają regenerację. Mowa tutaj między innymi o mięcie, rumianku, dziurawcu, korzeniu goryczki, walerianie czy gorzkiej pomarańczy. W kontekście włosów i skóry głowy rośliny te wykazują właściwości przeciwłupieżowe, wzmacniające, łagodzące podrażnienia, odżywcze, stymulujące porost kosmyków i hamujące wypadanie włosów.

Krople żołądkowe na włosy – jak stosować?

Jak używać krople żołądkowe na włosy? W tym przypadku będziemy stosować je jako wcierkę. Trzeba jednak pamiętać, że jak wiele leków – i ten preparat – zawiera w sobie alkohol. W związku z tym istnieje możliwość pojawienia się podrażnień na skórze głowy czy nawet reakcji alergicznych. W związku z tym dobrze jest też rozcieńczyć krople z wodą – najlepiej w propozycji 1:3 (1 łyżka kropli na 3 łyżki wody).

Tego typu wcierkę należy nakładać wyłącznie na skórę głowy i nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Dobrym pomysłem będzie również potrzymanie jej około 60 minut, a po upływie tego czasu powinno się umyć włosy szamponem.

Na jakie efekty możesz liczyć? Dziewczyny, które już przetestowały tę metodę pielęgnacji zapewniają, że po kilku tygodniach stosowania kuracji kroplami żołądkowymi, włosy są mocniejsze i rosną szybciej. Dodatkowo nierzadko słyszy się, że różnego dolegliwości ze strony skóry głowy (na przykład łupież czy swędzenie) ustępują.

Spróbujesz? My na pewno!

Przeczytaj też: 3 ZABIEGI NA WŁOSY, KTÓRE MOŻESZ ZROBIĆ W DOMU I KTÓRE POPRAWIĄ KONDYCJĘ KOSMYKÓW PO ZIMIE

Zdjęcie główne: Aleksandar Pasaric/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*