JAK NOSIĆ?

Kreacje na szczególne okazje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kreacje na szczególne okazje

Artykuł sponsorowany

W ciągu roku jest mnóstwo okazji do tego, by świętować. Radość z wyjątkowego wydarzenia podkreśla się między innymi odświętnym strojem. W zależności od okazji i sposobu świętowania, dress code jest nieco inny. Poznaj nasze inspiracje wyjątkowych kreacji na ważne dni.  

Mała czarna  

Klasyka jest ponadczasowa i zawsze odpowiednia. Jeśli chcesz zachwycać swoją stylizacją, ale jesteś miłośniczką klasyki i najlepiej czujesz się w eleganckich strojach, “mała czarna” będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Czerń to najbardziej uniwersalny kolor, dlatego fantastycznie prezentuje się na wszystkich odcieniach skóry i przy każdym typie urody. Ponadto, do czarnej kreacji pasują wszystkie dodatki, dlatego masz bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o akcesoria. W takiej sukience możesz wystąpić zarówno na firmowej wigilii, jak i na spotkaniu rodzinnym. W wielu przypadkach ten typ sukienki sprawdzi się również przy eventach formalnych.   

Sukienka na Święta  

Choć mała czarna jest stosowną kreacją na praktycznie każdą okazję, są w roku momenty bardziej szczególne, które warto dodatkowo wyróżnić. Gwiazdka jest tym krótkim czasem w kalendarzu, kiedy wszystko jest inne, wyjątkowe i magiczne. Z tego powodu kreacja świąteczna powinna być nieco bardziej szczególna. Kolory, jakie nierozerwalnie kojarzą się ze świętami grudniowymi, to odcienie czerwieni, zieleni, złota oraz bieli. W czerwonej sukience z kopertowym dekoltem na pewno zrobisz furorę przy rodzinnym stole i będziesz wyglądała, jak pomocnica Świętego Mikołaja, a w takim dniu to ogromny plus. 

Stylizacje świąteczne powinny być wyjątkowe, jednak unikaj zbyt dużej ekstrawagancji. Odrobina błysku jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale brokat i cekiny zostaw lepiej na Sylwestra i karnawał.   

Kreacja sylwestrowa  

Skoro już o Sylwestrze mowa, sukienki karnawałowe rządzą się swoimi prawami. W ostatnią noc w roku wszystkie chwyty są dozwolone i nawet najbardziej zwariowane i nietypowe kreacje będą jak najbardziej na miejscu. Na imprezie sylwestrowej nie żałuj sobie świecidełek, brokatu, cekinów, cyrkonii i wyrazistych kolorów. 

Nie zapominaj jednak, że Sylwester wypada w środku zimy i, o ile nie mieszkasz w Australii, najprawdopodobniej tego dnia będzie bardzo zimno. Zadbaj więc nie tylko o wygląd, ale też o komfort termiczny. Jeśli tę noc chcesz spędzić w klubie lub na imprezie miejskiej, zrezygnuj z sukienki lub załóż bardzo ciepłe rajstopy. Świetnym trikiem na to, by nie zmarznąć w sukience, ale nadal wyglądać idealnie, jest założenie cielistych legginsów pod rajstopy. Dzięki temu cały czas będzie Ci ciepło w nogi, ale grube rajstopy nie zepsują efektu Twojej stylizacji.  

Fot.: Süheyl Burak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*