JAK PIELĘGNOWAĆ?

Jak walczyć ze spierzchniętymi ustami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak walczyć ze spierzchniętymi ustami?

Spierzchnięte usta nie tylko są nieprzyjemne w dotyku, ale również nie wyglądają estetycznie. Niestety zwłaszcza zimą, wiele osób zmaga się z problemem spierzchniętych ust. Skóra na ustach jest szczególnie wrażliwa i delikatna, ponadto jest narażona na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Wiele osób boryka się z pękającymi czy wysuszonymi ustami. Czy jest sprawdzony i skuteczny sposób, aby ten stan naprawić i cieszyć się zmysłowymi oraz miękkimi ustami o każdej porze roku?

Problem ze spierzchniętymi ustami pojawia się często wraz ze zmianą pogody oraz w czasie sezonu grzewczego, kiedy powietrze w naszych domach jest wysuszone. Czasami na suchość ust wpływa przyjmowana terapia lekowa albo ma to związek z alergią. Spierzchnięte usta mamy również w momencie odwodnienia np. po intensywnym wysiłku fizycznym. U niektórych osób suchość ust związana jest z chorobami, jak cukrzyca czy tarczyca. Czy istnieje sposób na skuteczne nawilżenie ust?

5 sposobów na spierzchnięte usta

  1. Stosuj odpowiednie pomadki i balsamy do ust. Dobry produkt do pielęgnacji ust powinien zawierać przynajmniej jeden z tych produktów: lanolinę, wazelinę, wosk pszczeli, masło shea, gliceryna.
  2. Nawodnienie. Odpowiednie nawodnienie może skutecznie pomóc w rozwiązaniu problemu suchych ust. Wystarczy pić codziennie przynajmniej 7 szklanek wody, aby utrzymać prawidłową gospodarkę wodną organizmu.
  3. Pamiętaj o peelingu ust. Usta warto przynajmniej raz w tygodniu oczyścić z martwego naskórka i innych drobnych elementów. W tym celu wykonaj delikaty peeling.
  4. Balsam z filtrem UV. Usta są ciągle narażone na działanie warunków atmosferycznych, więc nie zapominaj o stosowaniu balsamów i pomadek zawierających ochronny filtr.
  5. Stosuj domowe maseczki na usta. Miód lub oliwa z oliwek to świetne sposoby, aby nawilżyć usta domowymi sposobami. Wystarczy wetrzeć produkt w oczyszczone wcześniej wagi.

Przeczytaj też: CZY PODCINANIE WŁOSÓW RZECZYWIŚCIE SPRAWIA, ŻE KOSMYKI ROSNĄ SZYBCIEJ? A JEŚLI TAK, TO JAK CZĘSTO POWINNIŚMY ODWIEDZAĆ FRYZJERA?

Zdjęcie główne: Africa Studio/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*