JAK PIELĘGNOWAĆ?

3 zabiegi na włosy, które możesz zrobić w domu i które poprawią kondycję kosmyków po zimie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
3 zabiegi na włosy, które możesz zrobić w domu i które poprawią kondycję kosmyków po zimie

Suche, matowe i łamliwe, tak często wyglądają nasze włosy po zimie. Surowe warunku atmosferyczne i chowanie włosów pod ciepłymi czapkami sprawia, że nasze kosmyki ulegają mikouszkodzeniom oraz są bardziej osłabione. Początek wiosny to świetny moment, aby zatroszczyć się o swoje włosy. Nie musisz wcale wydawać mnóstwa pieniędzy na profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim, okazuje się, że domowe sposoby na regeneracje mogą być równie skuteczne. Naturalne płukanki i wcierki możesz stosować regularnie, dzięki czemu twoje włosy zyskają piękny blask . Poznaj kilka sposób na polepszenie kondycji włosów po zimowych miesiącach.

3 domowe, regeneracyjne zabiegi na włosy

OLEJOWANIE WŁOSÓW

Jeśli jeszcze nie zaczęłaś przygody z olejowaniem włosów to najlepszy moment, aby spróbować tej metody na swoich kosmykach. Stosowanie olejów sprawia, że nawet bardzo suche włosy nabierają naturalnego blasku i wigoru. Warto wiedzieć, że stosowanie takiej kuracji nie nawilża włosów tylko sprawia, że wilgoć w nich zawarta jest odpowiednio chroniona. Rodzaj oleju powinien być dopasowany do porowatości naszych włosów. Tutaj znajdziesz podpowiedź, jak ocenić jaki poziom porowatości mają twoje włosy.

PEELING SKÓRY GŁOWY

Skóra głowy, tak jak inne powierzchnie naszego ciała od czasu do czasu wymaga oczyszczenia. W tym celu warto nie częściej niż raz na tydzień wykonać peeling skóry głowy. Takie działanie ma na celu pozbycie się nadmiernej ilości łoju oraz martwego naskórka. Oczyszczenie mieszków włosowych sprawia, że włosy lepiej rosną, a my nie musimy tak często martwić się tym, że nasze włosy są przetłuszczone.

SPANIE W CZEPKU

Okazuje się, że noc to świetny czas, aby zadbać o kondycję naszych włosów i to właściwie bez naszego czynnego udziału. „Sleeping mask” to rodzaj azjatyckiej pielęgnacji, która jest formą maski nakładanej na noc. Dzięki specjalnemu czepkowi wszystkie kosmyki są poddane działaniu leczniczego preparatu. Spanie w plastikowej czapie może nie należy do najprzyjemniejszych, jednak z pewnością efekty są tego warte. Włosy po kilku zabiegach są znakomicie odżywione, nawilżone, dzięki temu pięknie się układają. Możesz ten zabieg wykonać z wykorzystaniem ulubionej maski do włosów oraz czepka prysznicowego.

Przeczytaj też: CZY PODCINANIE WŁOSÓW RZECZYWIŚCIE SPRAWIA, ŻE KOSMYKI ROSNĄ SZYBCIEJ? A JEŚLI TAK, TO JAK CZĘSTO POWINNIŚMY ODWIEDZAĆ FRYZJERA?

Zdjęcie główne: fot. Lina Kivaka/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*