JAK NOSIĆ?

Poznaj sposoby na wyczyszczenie Twoich ulubionych, białych snekersów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaj sposoby na wyczyszczenie Twoich ulubionych, białych snekersów

Ostatnie lata sprawiały, że inaczej podchodzimy do rzeczy które już mamy. Coraz częściej naprawiamy, cerujemy czy zanosimy ubrania do krawcowej zamiast od razu zastępować je nowymi egzemplarzami. Dotyczy to również butów, zwłaszcza białych, które łatwo ulegają zabrudzeniom, tym samym nie wyglądają tak świeżo i efektownie, jak na początku. Sprawdź, jak nadać Twoim jasnym sneakersom lub trampom drugie życie!

Wiele osób rezygnuje z zakupu białych butów, twierdząc, że są one niepraktyczne. Jednak wystarczy poświęcić chwilę czasu, na ich wyczyszczenie i będą wyglądać jak nowe. Białe sneakersy są poza tym silnym trendem tego sezonu. Nosimy je do szortów w połączeniu z bawełnianymi skarpetkami, ale rewelacyjnie wyglądają również założone do stylowego garnituru, nie wspominając, że to absolutny must have na sali treningowej.

Jak doprowadzić do czystości białe sneakersy?

  1. Nie wrzucaj ich do pralki! Wrzucenie butów do pralki i nastawienie odpowiedniego programu wydaje się najłatwiejszym pomysłem, jednak może on nas dużo kosztować. Pranie butów w pralce deformuje ich kształt przez co tracą na jakości oraz wyglądzie. Warto zdecydować się na inne metody czyszczenia butów, zwłaszcza białych.
  2. Miej przy sobie chusteczki dla niemowląt. Aby utrzymać czysty wygląd butów należy czyścić je regularnie i nie dopuszczać do powstania na nich zabrudzeń oraz smug. Świetnym patentem jest noszenie w torebce mokrych chusteczek, którymi możemy szybko wyczyścić buty.
  3. Nie zakładaj butów na gołą stopę. Może to kontrowersyjna porada, jednak plamy z potu są bardzo uciążliwe do usunięcia. Aktualnie oferta krótkich skarpetek jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie.
  4. Profesjonalne czyszczenie butów. Kiedy buty będą już mocno zabrudzone warto oddać je do firmy, która profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem butów! To świetny sposób, aby zachować je na długie lata.

Przeczytaj też: CHOĆ KIEDYŚ BYŁY SYMBOLEM OBCIACHU, DZIŚ RZĄDZĄ TRENDAMI. PODPOWIADAMY, JAK NOSIĆ BUTY Z KWADRATOWYM NOSKIEM

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*