JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

5 pomysłów na andrzejkową stylizację paznokci

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
5 pomysłów na andrzejkową stylizację paznokci

Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami. Ostatkowe imprezy są już na etapie planowania, kreacje są wybrane, a fryzjerzy umówieni. Zdawałoby się, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Zostały jeszcze tylko paznokcie. 

Na każdą większą okazję typu święta czy Halloween malujemy paznokcie w różne ciekawe motywy, które nawiązują do klimatu danego wydarzenia. Zatem, jakie paznokcie wybrać na andrzejkowe przyjęcie?

Andrzejkowe paznokcie – jakie panują trendy?

Na Boże Narodzenie w manicure od lat królują brokaty, zielenie, złoto i czerwień. Nie brakuje również uroczych śnieżynek, bombek czy choinek. Na Wielkanoc furorę robią zajączki i pisanki w pastelowych barwach. Co zatem z andrzejkowymi paznokciami? Jakie kolory i motywy są modne na ostatkowe wyjścia?

1. Brokatowe ombre

Paznokcie na andrzejki muszą być wyjątkowe. Jest to dzień wróżb i zabaw, które mają ukazać nam, co stanie się w przyszłości. Dlatego manicure również powinien być wyjątkowy. Doskonale sprawdzą się paznokcie ombre, zachowane w ciemnych barwach. Wyjątkowym elementem będzie tu połączenie koloru z brokatem. Zestawienie matu z brokatem będzie doskonałe na imprezy tematyczne.

2. Szykowny błysk z motywem kota

Manicure na ostatki powinien się wyróżniać. Ciekawie wyglądać będą paznokcie z motywem kota i brokatem. Wszelkiego rodzaju wróżby są ściśle związane z czarownicami i różnymi pogańskimi wierzeniami. Dlatego doskonale sprawdzi się właśnie sylwetka czarnego kota, powiedzmy na księżycu. Wszystko oczywiście powinno zostać zachowane w lekko mrocznym klimacie.

3. Ciemne kolory

Andrzejki bardzo mocno związane są z mrocznymi mocami, które kojarzą się z ciemnymi kolorami. Zatem właśnie takie powinny być paznokcie tego wyjątkowego dnia. Decydując się na bordowy, brązowy i czarny manicure, możesz dopasować do niego matowe lub błyszczące wykończenie. Każde z nich jest bardzo na topie.

4. Motyw galaktyki na paznokciach

Bardzo modny motyw galaktyki sprawdzi się również na andrzejkowej imprezie. Paznokcie pomalowane w ten sposób po prostu robią wrażenie. Ważne, aby widoczne były na nich niewielkie jasne punkty. Całość powinna być zachowana w ciemnych barwach. Nie zaszkodzi dołożyć również lekkiej zielonej zorzy polarnej. Taka smuga będzie tworzyć bardzo ciekawą całość z granatowo-niebieską galaktyką.

5. Delikatne i eleganckie

Jeśli masz bardzo krótkie paznokcie lub po prostu lepiej czujesz się w jaśniejszych barwach, wybierz ponadczasowe i pasujące do każdej okazji mleczne lakiery. Dodanie do nich brokatowej końcówki stworzy efekt „wow”. Natomiast prawie przezroczysty lakier w połączeniu z nieregularnie rozłożonymi błyszczącymi drobinkami sprawi, że paznokcie zyskają dziewczęcy wyraz. Ponadto kojarzyć się będą z nutką magii.

Inspiracji co do manicure na andrzejki nie brakuje. Warto wcześniej przejrzeć strony z różnymi wzorami i znaleźć rozwiązanie dla siebie. Wprawiona kosmetyczka z pewnością będzie w stanie spełnić nasze paznokciowe fantazje.

Zdjęcie główne: Damir Spanic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*