JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Kocie oczy – podpowiadamy, jak zrobić perfekcyjną kreskę na powiece

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Kocie oczy – podpowiadamy, jak zrobić perfekcyjną kreskę na powiece

Makijaż przypominający kocie spojrzenie sprawdza się zarówno jako make-up dzienny, jak i przeznaczony na specjalne okazje. Nigdy nie wychodzi z mody i zawsze wygląda powalająco. Sprawdź, jak zrobić taki look przy pomocy idealnej kreski na powiece. 

Makijaż, w którym skupiamy się na podkreśleniu oczu, jest jednym z najpopularniejszych sposobów uwydatnienia kobiecego uroku. Warto do perfekcji opanować sztukę robienia kreski na powiece, bo wówczas make-up wygląda najbardziej schludnie i estetycznie. Każdy sposób jest dobry, aby stworzyć zjawiskowy makijaż. Podpowiadamy, w jaki sposób pomalować oczy, aby uwydatnić moc spojrzenia.

Kocie oko – jak wykonać makijaż? 

Makijaż z użyciem czarnej kreski na powiece znakomicie sprawdzi się jako make-up do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy w bardziej oficjalnych okolicznościach. Jak wykonać taki makijaż w kilku prostych krokach? 

  1. Przygotowanie oka do nałożenia produktu. Idealnym sposobem, aby wyrównać koloryt oraz utrwalić makijaż, jest użycie bazy pod cienie na powiece. Poniżej linii brwii nałóż nieco podkładu. Następnie na całą powiekę nanieś jasny cień o ciepłej barwie.
  2. Nałóż ciemniejszy np. brązowy cień na załamanie powieki, po czym dokładnie go rozetrzyj. 
  3. Na tym etapie zaczynamy malować idealną kreskę na powiece. Eyeliner może mieć aplikator w pędzelku lub być w postaci flamastra. Rozpocznij od kreski prowadzonej od zewnętrznego kącika ku górze. Jest to niezwykle istotne, linia poprowadzona ku dołowi nadaje oczom smutnego wyrazu. Następnie dostaw kolejną pochyłą kreskę, tworząc łuk, ktory wypełnisz czarnym eyelinerem. 
  4. Przejdź do malowania kreski jak najbliżej linii rzęs, rozpoczynając od wewnętrznego kącika oka. Początek kreski powinien być bardzo cienki i delikatny, by stopniowo się poszerzać. 
  5. Znakomitym sposobem na uwydatnienie spojrzenia jest nałożenie na górną i dolną linię rzęs białej kredki do oczu. Ten zabieg pięknie powiększy oko. 
  6. Ostatnim etapem jest pomalowanie rzęs ulubioną maskarą pogrubiającą. 

3 proste triki, które ułatwią zrobienie idealnej kreski 

  1. Przygotuj wygodne miejsce do wykonywania makijażu. Najlepiej usiąść przy stole lub przy biurku w dobrze nasłonecznionym pokoju. Do wykonania make-upu warto użyć lusterka powiększającego. Dzięki niemu łatwiej wykonać perfekcyjną linię eyelinerem. 
  2. Dlaczego warto nanieść na powieki bazę i cień do powiek przed wykonaniem kresek? Ten prosty zabieg nada trwałości kociemu oku, makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie przez cały dzień. 
  3. Jeśli jeszcze nie masz tak wprawnej ręki, aby namalować równą linię jednym pociągnięciem, spróbuj rozłożyć ten ruch na etapy. Pomocne może być wykonanie malutkich kropek, które następnie należy połączyć w całość. 

Jakich błędów warto unikać przy robieniu kresek na powiekach? 

Makijaż przypominający kocie oczy, aby był efektywny, musi być wykonany perfekcyjnie. Kreski powinny być symetryczne oraz identyczne, od tego zależy, czy make-up będzie wyglądał estetycznie i naturalnie. Dlatego namalowanie kreski na pierwszym oku nie jest tak trudne, jak odwzorowanie kształtu na drugiej powiece. Ponadto praworęcznym osobom łatwiej wykonuje się prostą linię na prawym oku, a leworęcznym na lewym. Niestety pomalowanie tylko jednej powieki nie jest dopuszczalne, chyba że jest to element stroju na Halloween. 

Ważna jest również grubość kresek, zbyt grube linie namalowane czarnym eyelinerem wyglądają na powiece ciężko i nie dodają spojrzeniu pożądanego uroku. Na początku lepiej malować cieńsze linie, które zawsze później można pogrubić. 

Kiedy kreski nie wyjdą tak, jak zakładaliśmy często musimy zmyć cały makijaż, aby zacząć rysować kreski na nowo. Warto poćwiczyć robienie kreski na powiece, bo wykonanie perfekcyjnego makijażu za pierwszym razem jest prawie niemożliwe. 

Przeczytaj też: JAKI MAKIJAŻ ZATUSZUJE ZMĘCZONE OCZY? PRZEDSTAWIAMY KILKA WSKAZÓWEK DLA TYCH, KTÓRZY DŁUGIE GODZINY SPĘDZAJĄ PRZED EKRANEM KOMPUTERA

Zdjęcie główne: Georgie Hunter/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*