JAK PIELĘGNOWAĆ?

Oto skuteczne sposoby, by rozdwojonych końców pozbyć się raz na zawsze

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Oto skuteczne sposoby, by rozdwojonych końców pozbyć się raz na zawsze

Rozdwojone końcówki to prawdziwy koszmar, który spędza sen z powiek niejednej kobiecie! Sprawdź, jak pozbyć się ich skutecznie i cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami.

Rozdwojone końcówki – o nie!

Marzysz o pięknych, długich i zdrowych włosach, ale na przeszkodzie stają Ci… rozdwojone końcówki? No cóż, nie pozbywając się ich, nie dorobisz się wspaniałej fryzury wzorowanej na Jennifer Lopez czy Arianie Grande. Doskonale rozumiemy wszystkie dylematy związane z próbami osiągnięcia wymarzonej fryzury. W przypadku większości dziewczyn walka o piękne włosy to… no właśnie, prawdziwa walka. Nic nie przychodzi samo, a rzadko się zdarza, by młoda dziewczyna miała codzienną opiekę stylisty fryzur. Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek i cieszyć się zdrowymi włosami? O porady zapytaliśmy ekspertów.

Czym są rozdwojone końcówki?

Rozdwojone końcówki – oto efekt nieprawidłowej pielęgnacji włosów. Która z nas nie ma na koncie grzeszków, takich jak używanie suszarki czy prostownicy? Chociaż te sprzęty pozornie pomagają nam uzyskać piękną fryzurę, jednocześnie wyrządzają one naprawdę sporo szkód! Ekspertki są co do tego zgodne. Rozdwojone końcówki to wołanie włosów o pielęgnacyjną pomoc. Gorąca woda i powietrze to nie jest to, co lubią Twoje włosy. Zamiast tego powinnaś bliżej zapoznać się z odżywczymi olejkami. Oczywiście jedynym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest po prostu podcięcie ich, ale warto też temu zapobiegać. Jak tego dokonać? Sprawdźmy!

Co powoduje rozdwajanie się końcówek?

Zanim przejdziemy do właściwej pielęgnacji naszych włosów, warto odpowiedzieć sobie na pytanie co powoduje rozdwajanie się końcówek. Oto przyczyny: 

  • uszkodzenia mechaniczne np. nadmierne szczotkowane,
  • ciepło – prostowanie, suszenie, używanie lokówki,
  • koloryzacja, rozjaśnianie. 

Na pewno masz na koncie któryś z tych urodowych grzeszków. Warto pamiętać, że Twoje włosy naprawdę tego nie lubią. 

Nie szarp włosów!

Jak osuszasz swoje włosy ręcznikiem? Czy robisz to delikatnie, a może raczej natarczywie szarpiesz mokre jeszcze pasma? Ojej, nic gorszego nie możesz zrobić. To sprzyja łamaniu się włosów. Używaj ręcznika, delikatnie naciskając włosy, ostrożnie usuwając z nich nadmiar wody. To najlepszy sposób!  

Ogranicz suszenie 

Suszarka to cudowny wynalazek, jednak Twoje włosy nie do końca ją lubią. Gorące powietrze sprawia, że szybko się niszczą. Warto zaplanować mycie włosów o takiej godzinie, aby zdążyły naturalnie wyschnąć. Tak, wiemy, czasami jest to niemożliwe. Na szczęście na rynku istnieje mnóstwo dobrych środków chroniących włosy przed zgubnym wpływem gorącego powietrza. Warto o czymś takim pomyśleć.

Prostownica do szuflady!

To będzie trudne, prawda? Dla niektórych – prawie niewykonalne! To jednak coś, co naprawdę warto zrobić dla swoich włosów. Ogranicz używanie prostownicy lub nawet całkowicie ją odstaw. Nic tak źle nie wpływa na Twoje włosy, jak traktowanie ich tym rozgrzanym urządzeniem! Włosy można pięknie ułożyć bez prostownicy – naprawdę! Koniecznie przemyśl sprawę, bo zdrowe włosy są warte poświęceń. Odwdzięczą Ci się doskonałą formą i olśniewającym wyglądem. 

Rutyna pielęgnacyjna to klucz do sukcesu

Czas na zaplanowanie rutyny pielęgnacyjnej. Jeżeli podchodzisz do tej sprawy mało wnikliwie, Twoje włosy będą wyglądały źle. Kiedy już odstawisz prostownicę i ograniczysz suszenie włosów, przyjdzie czas na gruntowny research kosmetyków. Na rynku jest dostępnych mnóstwo produktów, które pomogą Ci poprawić stan włosów. Warto poczytać porady włosomaniaczek, a także zacząć tworzyć swoje domowe maski i oleje na włosy. Oczywiście – to wymaga trochę czasu i pracy, ale przecież chcesz wyglądać świetnie, prawda?

Zdj. główne: Taylor Smith/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*