JAK PIELĘGNOWAĆ?

Jak działa suchy szampon i jak powinno się go prawidłowo używać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak działa suchy szampon i jak powinno się go prawidłowo używać?

Suchy szampon to kosmetyk, który okazał się hitem ostatnich lat. Wystarczy dosłownie chwila, by włosy wyglądały, jakby dopiero były myte! Trzeba tylko wiedzieć, jak prawidłowo go używać.

Każdemu zdarzyło się zaspać do pracy, czy nie zdążyć umyć włosów przed wyjściem z domu. Co zrobić, gdy włosy są nieświeże? Czy jedynym ratunkiem jest czapka bądź chustka? Okazuje się, że nie – z pomocą przychodzi suchy szampon. Kosmetyk ten bije rekordy popularności w ostatnich latach, stosują go nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Wystarczy chwila, by włosy prezentowały się, jak należy. 

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon to specyfik w formie aerozolu. Jest zrobiony na bazie skrobi, czasem z owsa czy ryżu. Składniki w nim zawarte doskonale pochłaniają sebum. Do tego oczyszczają głowę z różnego rodzaju brudu oraz kurzu, który osiada na skórze. Zazwyczaj w jego składzie znajdują się wyciągi roślinne i olejki eteryczne. Warto wybierać taki, który dodatkowo wzbogacony jest o witaminy.

To doskonały kosmetyk szczególnie dla osób, którym szybko przetłuszczają się włosy. Poza tym doskonale sprawdza się w awaryjnych sytuacjach, więc warto go mieć w swojej kosmetyczce. Ma ładny zapach, który maskuje też nieprzyjemną woń przetłuszczonych kosmyków. 

Trzeba jednak pamiętać, że problem nieumytych włosów zostaje zamaskowany, ale nie jest tak, że włosy stają się czyste. Zanieczyszczenia wciąż pozostają na skórze. 

Jak używać suchego szamponu?

Suchy szampon oprócz tego, że działa szybko, ma także tę zaletę, że jego stosowanie jest banalnie proste. Wystarczy dokładnie rozczesać włosy i spryskać je, trzymając spray w odległości kilkudziesięciu centymetrów od głowy. Przed użyciem zawsze należy dokładnie wstrząsnąć specyfikiem, aby wszystkie zawarte w nim składniki się dobrze wymieszały. Po spryskaniu włosów należy je lekko przeczesać palcami i odczekać około dwóch minut, by sebum się wchłonęło. Po tym czasie ponownie wyczesujemy włosy i gotowe! 

Suchego szamponu zawsze używamy na suche włosy, nigdy ich wcześniej nie zwilżamy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że używanie specyfiku nie zastąpi regularnego mycia głowy. Włosy będą odświeżone jedynie przez kilka godzin.

Suchy szampon – jaki wybrać?

W drogeriach znajdziemy mnóstwo różnych suchych szamponów. Warto wybierać te pod kolor swoich kosmyków. Przykładowo te z białym pudrem przeznaczone są dla włosów blond – nie tylko odświeżają, ale też neutralizują żółty kolor. Bezbarwne szampony są uniwersalne i nie pozostawiają osadu, dlatego mogą je używać osoby o różnym odcieniu kosmyków. Wśród suchych szamponów dostępne są także takie, które mają pigment, przez co poprawiają kolor włosów.

Przy wyborze specyfiku warto sprawdzić, czy ma w swoim składzie dodatkowe składniki, które poprawiają wygląd kosmyków, jak np. witaminy czy olejki roślinne.

Zdj. główne: Theme Photos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*