JAK PIELĘGNOWAĆ?

6 sztuczek, które pozwolą Ci się cieszyć dłużej opalenizną

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
6 sztuczek, które pozwolą Ci się cieszyć dłużej opalenizną

Większość z nas czekała na słoneczne i ciepłe dni, aby nasza skóra złapała trochę brązowego koloru. Opalone nogi i ramiona wyglądają bardzo ładnie, niestety wraz z nadejściem chłodniejszej pory roku przemija również nasza wakacyjna opalenizna. Okazuje się, że są jednak skuteczne metody, dzięki którym dłużej możemy zachować brązowy odcień skóry. Sprawdź, jak przedłużyć trwałość opalenizny! 

Przebywanie na słońcu ma wiele plusów, między innymi zwiększenie produkcji witaminy D. Jednak nie można zapominać o smarowaniu się kremami z filtrem, aby nie dopuścić do oparzeń słonecznych. Warto pamiętać, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji zarówno przed, jak i po kąpieli słonecznej. Zbyt intensywne opalanie lub przebywanie na słońcu bez odpowiedniego zabezpieczenia może prowadzić do bolesnych zaczerwienień, a w konsekwencji do nieestetycznego łuszczenia się skóry. 

Poznaj kilka kroków, dzięki którym Twoja opalenizna będzie bardziej trwała i uzyskasz ją w bezpieczny dla skóry sposób. 

Jak zachować opaleniznę na dłużej? 

  1. Nawilżenie skóry 

Aby przez długi czas cieszyć się piękną opalenizną, warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu skóry jeszcze przed rozpoczęciem urlopu. Kluczem do sukcesu będzie postawienie dużego nacisku na nawilżenie skóry. Pomogą Ci w tym balsamy oraz kremy nawilżające, które warto stosować regularnie w swojej codziennej pielęgnacji. Skórę należy również nawilżać po opalaniu, dzięki czemu będzie ona odpowiednio zregenerowana. 

  1. Peeling skóry 

Oczyszczanie skóry całego ciała za pomocą peelingów warto wykonać na kilka dni przed rozpoczęciem kąpieli słonecznych. Dzięki temu mamy pewność, że opalenizna będzie równomierna na całej powierzchni. Wiele osób zaleca peelingi również po uzyskaniu brązowego odcienia na skórze. 

  1. Krem z filtrem 

By uchronić skórę przed niebezpiecznymi skutkami oparzeń słonecznych, warto smarować się kremem z filtrem w regularnych odstępach czasu, najlepiej co 2–3 godziny. Warto pamiętać, że pot czy wycieranie skóry ręcznikiem po kąpieli mogą powodować, że krem zostanie starty. Warto wówczas ponownie posmarować się kosmetykiem, aby uniknąć poparzeń lub powstania na skórze białych plam. 

  1. Zimne prysznice 

Gorące kąpiele będą niekorzystnie wpływać na skórę, która i tak jest nieco naruszona przez działanie słońca. W czasie lata, zwłaszcza gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, korzystniejsze dla utrzymania długotrwałej opalenizny będzie branie zimnych lub letnich pryszniców. Jest to też świetny sposób na ujędrnienie skóry i zmniejszenie widoczności cellulitu. 

  1. Dieta 

Efekt opalonej skóry można podtrzymać również za pomocą odpowiedniej diety, bogatej w beta-karoten. W swoim jadłospisie nie zapomnij więc o dużej ilości marchewki oraz innych warzyw i owoców zawierających tę substancję. Na Twoim talerzu powinny częściej pojawiać się pomidory, brzoskwinie, brokuły czy papryka. Beta-karoten lepiej przyswaja się w tłuszczach, więc dobrze dodać do posiłku kilka kropli oliwy z oliwek czy innego naturalnego oleju.

  1. Odstawienie używek 

Kiedy chcemy mieć piękną skórę o złocistym odcieniu, powinniśmy zapomnieć o piciu alkoholu oraz paleniu papierosów. Nikotyna powoduje, że cera szybko staje się matowa i szara, nawet jeśli wkłada się bardzo dużo wysiłku w jej pielęgnację.

Zdj. główne: National Cancer Institute/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*