JAK NOSIĆ?

Jaki dress code obowiązuje na weselu mamę i teściową młodej pary?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki dress code obowiązuje na weselu mamę i teściową młodej pary?

Rodzice pary młodej są bardzo ważnymi osobami na ślubie swoich dzieci, który nie raz znajdą się w centrum uwagi. Dlatego zarówno mama pana młodego, jak i panny młodej powinna być ubrana odpowiednio i stosownie do charakteru wydarzenia. Jakie są podstawowe zasady przy doborze stroju na tak ważną uroczystość?

Większość gości na weselu chce zobaczyć jak prezentuje się panna młoda, jednak w dalszej kolejności ich wzrok skupia się na mamie i teściowe. Dlatego wybór sukienki na tak ważny dzień powinien być przemyślany. Strój na ślub własnego dziecka powinien być bardziej odświętny, niż założony na jakiekolwiek inne wesele. Warto podkreślić również swoją urodę bardziej eleganckim makijażem oraz stylową fryzurą. Bardzo ważną rolę odegrają tutaj również odpowiednio dobrane do stylizacji dodatki.

Jak na ślub powinna ubrać się mama panny lub pana młodego?

Nie ma jednego przepisu na udaną weselną stylizację, warto zachować swój styl, aby nie czuć się w wybranej kreacji jak ktoś przebrany, a nie ubrany. Dobrą praktyką jest konsultacja z panną młodą, która może ma jakieś wyobrażenia jak powinna wyglądać tego dnia jej najbliższa rodzina. Należy również pamiętać o stosownym ubiorze, gdyż uroczystość ma charakter religijny. Lepiej więc darować sobie sukienki mini oraz stroje z głębokim dekoltem.

Jaki kolor sukienki wybrać?

Wiele poradników mówi o tym, że na wesele nie należy ubierać się na biało oraz czarno. Niektóre pary młode na zaproszeniu zaznaczają jaki dress code obowiązuje na weselu co ma ułatwić gościom dobór stylizacji. Mama panny młodej może założyć złotą lub srebrną sukienkę, którą będzie wyróżniać się z tłumu, ale nie przyćmi blasku panny młodej. Wiele pań decyduje się również na look w pastelowym odcieniu co jest z pewnością poprawną i bezpieczną opcją.

Dodatki do ślubnej stylizacji mamy panny młodej

Odpowiednio dobrane dodatki mogą uzupełnić każdą stylizacje nadając jej zupełnie innego charakteru. Świetnym sposobem na strój mamy panny młodej będzie dodanie do niego stylowego nakrycia głowy. Kapelusz z dużym rondem lub elegancka woalka sprawią, że całość będzie wyglądać bardziej dystyngowanie. Równie ważna będzie biżuteria – znakomitą propozycją będzie klasyczne złoto lub uniwersalny naszyjnik z pereł.

Przeczytaj też: 6 FRYZUR, KTÓRYMI ZACHWYCISZ NA WESELU I KTÓRE ZROBISZ BEZ TRUDU SAMA W DOMU

Zdjęcie główne: Halfpoint/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*