JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

6 fryzur, którymi zachwycisz na weselu i które zrobisz bez trudu sama w domu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
6 fryzur, którymi zachwycisz na weselu i które zrobisz bez trudu sama w domu

Proste, falowane, kręcone, spięte, a może splecione? Pomysłów jest wiele i nie trzeba wcale iść do profesjonalnego salonu, by zachwycać piękną fryzurą na weselu.  

W piątki i soboty, czyli te dni w tygodniu, w które odbywają się wesela, często jest bardzo ciężko znaleźć jakikolwiek wolny termin u fryzjera. Problem mają panny młode, które zbyt późno zajęły się tym tematem, nie wspominając już o gościach weselnych. Ponadto wiele z nas nie dysponuje wolnym czasem bądź pieniędzmi i musi – albo też po prostu chce – samodzielnie wykonać sobie fryzurę w domu. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać.

Prezentujemy proste fryzury na wesele, których wykonanie nie zajmie wiele czasu ani, co najważniejsze, nie wymaga specjalnych umiejętności fryzjerskich czy wymyślnych akcesoriów. Pamiętajmy, że nasza fryzura stanowi piękne dopełnienie stylizacji i warto poświęcić jej nieco uwagi.

Gładkie pasma

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gładkie, wyprostowane włosy mogą wyglądać bardzo elegancko i nonszalancko, szczególnie jeśli nasza kreacja ma sporo dodatków lub jest w intensywnym kolorze. Wymyślne uczesanie mogłoby przytłoczyć cały look, więc warto zachować balans w tej sytuacji.

Ponadto posiadaczki kręconych włosów zrobią wielkie wrażenie, gdy pojawią się na ceremonii w zupełnie prostych włosach. Do tego można dodać ozdobną spinkę, których wybór w sklepach jest ogromny.

Pół rozpuszczone, pół związane 

Nie zawsze mamy ochotę spinać włosy, ale też obawiamy się, że całkowicie rozpuszczone pasma mogą nam przeszkadzać podczas tańca i zabawy. Wówczas warto wybrać połowiczne rozwiązanie i zebrać do tyłu pasma przy twarzy, pozostawiając luźno całą resztę. Tutaj również możemy podpiąć je ozdobną spinką, ale najlepiej zapleść z nich warkoczyki i dopiero wtedy związać niewidoczną gumeczką (silikonową albo standardową, ale zakrytą pasemkiem). 

Fryzurę możemy zostawić tak jak jest, bądź zrobić delikatne fale – nie musimy kręcić wszystkich włosów, wystarczą pojedyncze pasma. Dzięki temu zyska ona jeszcze więcej dziewczęcego uroku.

Na jedną stronę

Bardzo prostą fryzurą, ale przy tym efektowną, jest przerzucenie wszystkich włosów na jedną stronę, co często możemy podziwiać u gwiazd na czerwonym dywanie. Jeśli chcemy, zróbmy z nich delikatny koczek, jednak łatwiej będzie lekko je zakręcić i tylko podpiąć grzebykiem czy spinką oraz utrwalić.

Fale na wiele sposobów

Niemal każda weselna stylizacja będzie pięknie komponować się z pofalowanymi włosami. Możemy zostawić je rozpuszczone, przerzucone na bok czy z upiętą górną warstwą. Fale są tak naprawdę podstawą najróżniejszych warkoczy oraz koków. Najmodniejsze są te luźne, niedbałe, gdzie wystające kosmyki nie stanowią żadnego problemu.

Fale najlepiej układają się nie na włosach świeżo umytych, lecz dwu- lub trzydniowych. Możemy zrobić je lokówką, prostownicą lub zapleść na noc dobierany warkocz (jeden lub kilka, w zależności od tego, czy mamy gęste włosy, czy też nie), koczek bądź wykorzystać pasek od szlafroka i nawinąć na niego włosy.

Jeśli zaś nie chcemy spędzać wiele czasu nad kręceniem włosów w dniu wesela, wówczas możemy zebrać je w wysoki kucyk i podzielić na kilka pasm, nawijając każde z nich na lokówkę. Następne rozpuszczamy włosy, roztrzepujemy palcami i utrwalamy skręt lakierem.

Kucyk na wesele? Tak!

Wielu z nas kucyk kojarzy się z fryzurą na co dzień – bardzo wygodną, ale niezbyt efektowną. Nic bardziej mylnego. Kucyk może świetnie się prezentować podczas wesela. Wystarczy zastosować kilka trików. Na początek warto lekko podkręcić włosy, aby nabrały objętości. Następnie zbieramy je wysoko i mocno związujemy gumką, by całość dobrze się trzymała, pamiętając, by nieco poluzować górę. Kolejnym krokiem jest przykrycie tejże gumki pasmem włosów oraz wypuszczenie kilku pasm przy twarzy. Na koniec utrwalamy całość lakierem i gotowe.

Kok w kilka chwil

Luźny kok z włosów średniej długości możemy zrobić, nawijając kilka pasm (najlepiej wcześniej pofalowanych) na palec i spinając je wsuwkami. Natomiast w przypadku długich włosów warto najpierw zapleść je w luźny warkocz, który potem lekko zwijamy, formujemy kok i przypinamy wsuwkami. 

Przeczytaj też: PROSTE I EFEKTOWNE MAKIJAŻE, KTÓRE ZDADZĄ EGZAMIN NA KAŻDYM WESELU

Zdjęcie główne: Daniel Zuchnik/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*