JAK PIELĘGNOWAĆ?

Czego unikać przy cerze naczynkowej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czego unikać przy cerze naczynkowej?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Cera naczynkowa jest niezwykle wrażliwa na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatur, wiatr, mróz, gorące napoje, pikantne jedzenie, a także nieodpowiednie preparaty kosmetyczne. Objawia się ona zaczerwienieniem i rumieniem, który nie znika po chwili, lecz utrzymuje się przez dłuższy czas. Po pewnym czasie na skórze stają się widoczne popękane naczynka stanowiące spory defekt estetyczny. O ten typ skóry należy szczególnie dbać. Dlatego nie wystarczy wyłącznie dobry krem do cery naczynkowej. Należy też wiedzieć, czego unikać, by nie pogorszyć jej stanu. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Jakich czynników zewnętrznych unikać przy cerze naczynkowej?

Posiadaczki cery naczynkowej, by nie pogorszyć stanu swojej cery i nie doprowadzić do rozwoju na przykład trądziku różowatego czy zwiększenia widoczności pajączków na twarzy, często muszą rezygnować z wielu przyjemności. Ten typ skóry nie lubi gwałtownych zmian temperatur. Dlatego należy zrezygnować z opalania się, nie tylko w solarium, ale również na zewnątrz. Zimą z kolei, zanim wyjdziemy z ciepłego domu na mróz, powinniśmy chwilkę odczekać w miejscu, gdzie panuje pośrednia temperatura, na przykład na klatce schodowej. 

Nawet najlepszy krem do cery naczynkowej nie poradzi sobie z tym problemem, jeżeli skóra będzie wystawiana stale na działanie suchego powietrza. Dlatego warto zadbać o jej nawilżenie w domu, a także unikać przebywania w miejscach takich jak na przykład sauna. Należy zrezygnować także z gorących kąpieli.

Jakich składników nie powinien zawierać krem do cery naczynkowej?

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji skóry naczynkowej, należy zachować szczególną uwagę i zawsze sprawdzać skład. Krem do cery naczynkowej nie powinien zawierać alkoholu, detergentów, parabenów czy niektórych substancji zapachowych, ponieważ mogą one podrażniać delikatną skórę i nasilać problem jej zaczerwienienia. Krem do cery naczynkowej powinien być delikatny, łagodzący i nawilżający. W jego składzie może znaleźć się więc witamina A, E, C, wyciąg z kasztanowca czy niektóre oleje roślinne. Najlepiej sięgnąć po bezzapachową, hipoalergiczną formułę takiego preparatu.

Jakiego jedzenia i napojów unikać przy cerze naczynkowej?

Osoby z cerą naczynkową powinny zrezygnować z używek, takich jak alkohol i papierosy. Wysokoprocentowe napoje wypłukują m.in. witaminę C, a także inne cenne minerały z organizmu, przez co cera staje się osłabiona, a na jej powierzchni pojawiają się bruzdy i zmarszczki. Dieta również ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. W przypadku cery naczynkowej należy unikać szczególnie ostrych potraw, a także gorących dań, ponieważ mogą one wywoływać charakterystyczny rumień na twarzy.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*