JAK NOSIĆ?

Stanik – jak dobrać dla siebie najlepszy model?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Stanik – jak dobrać dla siebie najlepszy model?

Odpowiednio dobrany stanik nie tylko sprawia, że ubrania leżą na nas lepiej, ale jest to również kwestia dbania o własne zdrowie. Dobrze dobrany stanik wpływa bowiem na naszą sylwetkę oraz może być prawdziwym odciążeniem dla kręgosłupa. 

Wiele kobiet jest tego świadomych i korzysta z usług brafitterki, która perfekcyjne dobierze stanik do naszych potrzeb. Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań idealnego modelu dla siebie. 

Warto pamiętać, że każdy sklep może mieć nieco inną rozmiarówkę, więc nawet jeśli wiesz, że nosisz rozmiar 80 C to nie zawsze będzie to model dla Ciebie. Zawsze należy zmierzyć stanik, zwracając uwagę na kilka aspektów, który wymienimy później. Rozmiar biustu na przestrzeni lat zmienia się, mają na to wpływ utrata czy przybranie na wadze, ciąża czy etap karmienia piersią. Dobrą praktyką jest testowanie różnych modeli staników i sprawdzenie czy bardziej odpowiadają nam wersje zabudowane, czy balkonetka, wolimy gładkie czy koronkowe biustonosze.

Kupując stanik, kieruj się przede wszystkim jego jakością. Lepiej mieć w szafie dwa świetnie dopasowane biustonosze z dobrej tkaniny niż pięć niewygodnych i źle dopasowanych. Nigdy nie kupuj staników, które nie leżą na Tobie perfekcyjnie, gdyż zawsze będzie to kiepska inwestycja. Odpowiednio dopasowany biustonosz powinien podtrzymywać biust, modelować dekolt oraz dawać nam pełną swobodę ruchów i komfort. 

Jak znaleźć idealny stanik dopasowany do naszego biustu?

Noszenie odpowiednio dobranego biustonosza to szalenia ważna sprawa, o którą powinna zatroszczyć się każda kobieta, niezależnie od rozmiaru biustu. Poświęcenie czasu na znalezienie najlepszego modelu na pewno nie będzie zmarnowane, gdyż jest to najlepsze, co można zrobić dla swoich piersi. Niestety w Polsce mnóstwo kobiet wciąż nosi za duże lub za małe staniki, które powodują bóle kręgosłupa, pleców czy ramion. Odpowiednio dobrany stanik nie tylko niweluje takie dolegliwości, ale również poprawia wygląd biustu oraz zapewnia mu odpowiednią ochronę. Dobrze dopasowana bielizna sprawia, że sukienki, bluzki czy koszule układają się lepiej na naszym ciele. 

Jak dobrać model stanika do rozmiaru piersi? 

Mały rozmiar piersi 

Małe piersi będą prezentować się wspaniale w stanikach, które charakteryzują się nisko osadzonymi fiszbinami na środku, które noszą nazwę plunge. Tego typu biustonosze świetnie podtrzymują biust i wypychają go lekko do przodu, co daje efekt pełniejszych miseczek. Równie dobrym sposobem na wyeksponowanie niewielkiego biustu jest stanik half cup, który zakrywa ½ miseczki, tym samym piersi są ładnie zebrane ku sobie. Nie jest regułą, że osoby z małym biustem powinny nosić głównie staniki push-up. Tego typu bielizna spłaszcza biust i daje tylko złudzenie dużych piersi. Noszenie staników z wkładkami może prowadzić nawet do deformacji biustu.

Duży rozmiar biustu 

Posiadaczki dużego biustu powinny szczególnie zwrócić uwagę na to, czy stanik jest dobrze dopasowany w obwodzie oraz czy miseczki obejmują całe piersi. Jest to niezwykle ważne, bo większy rozmiar biustu wymaga odpowiedniego podtrzymania. Fasony, które będą idealne dla osób z dużymi piersiami, to balkonetka lub full cup.

Zdj. główne: Pablo Heimplatz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*