JAK PIELĘGNOWAĆ?

Czy podcinanie włosów rzeczywiście sprawia, że kosmyki rosną szybciej? A jeśli tak, to jak często powinniśmy odwiedzać fryzjera?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czy podcinanie włosów rzeczywiście sprawia, że kosmyki rosną szybciej? A jeśli tak, to jak często powinniśmy odwiedzać fryzjera?

Większość kobiet pragnie mieć piękne i długie włosy. Zastanawiasz się jak to zrobić? Otóż sprawa jest bardzo prosta. Częste wizyty u fryzjera, podczas których podcina się końcówki, są najlepszym rozwiązaniem. Wydaje się to śmieszne, ale jednak działa. 

Jak zapuścić włosy?

Oczywiście sposobów na zapuszczenie włosów jest naprawdę wiele. Możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że częste podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost. Jest w tym trochę prawdy. Zdrowe włosy rosną po prostu szybciej. Jeśli masz grube i zdrowe włosy, to częste podcinanie wcale nie jest konieczne. Włosy same dość szybko rosną, dlatego ich częste ścinanie będzie działało w drugą stronę. W takim przypadku lepiej zdecydować się na przyjmowanie skrzypu lub innych specyfików, które mają na celu przyspieszyć porost włosów. Możemy też stosować szampony i wcierki przyspieszające porost włosów.

Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku zniszczonych i słabych włosów. Pasma w złej kondycji wyglądają naprawdę nieestetycznie, dlatego bez sensu jest zapuszczanie takich włosów. Częste podcinanie włosów nie tylko poprawia ich kondycję i ogólny wygląd, ale także przyspiesza ich wzrost. Włosy zostają wtedy pobudzone i szybciej rosną. 

Jak często podcinać końcówki?

Z częstotliwością podcinania włosów nie należy przesadzać. Przede wszystkim warto zadbać o to, aby wyglądały one na zdrowe i zadbane. Jak często powinno się podcinać końcówki, aby rozdwojone końce nie psuły całego efektu? Otóż wskazane jest podcinanie włosów najrzadziej co 6 miesięcy. Oczywiście niektóre panie są zmuszone robić to częściej, nawet co 3 miesiące, gdyż ich włosy są bardzo zniszczone zabiegami fryzjerskimi. Takie częste podcinanie włosów na pewno je zregeneruje. Zdecydowanie lepiej wyglądają włosy krótkie i lśniące, niż długie i zniszczone. 

Przede wszystkim zadbaj o skórę głowy

Podcinanie końcówek to jedno, ale dbanie o skórę głowy to kolejna sprawa, o której nie można zapominać. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje włosy rosły szybciej, koniecznie udaj się do drogerii po odpowiednie wcierki. Podstawą w zapuszczaniu włosów jest bowiem pielęgnacja skóry głowy i pobudzenie cebulek włosa. Wskazane jest także unikanie szamponów z SLS, które nie są delikatne zarówno dla włosa, jak i dla skóry głowy. Stosuj delikatne, naturalne szampony i maski do włosów. Dobrym pomysłem jest także olejowanie włosów z wykorzystaniem naturalnych olejków. 

Delikatnie traktuj swoje włosy 

Traktuj swoje włosy delikatnie. Co to znaczy? Otóż zrezygnuj z wycierania ich ręcznikiem. Należy delikatnie odcisnąć nadmiar wody, a nie pocierać mocno ręcznikiem o pasma. Wskazane jest także mycie włosów letnią, a nie gorącą wodą. Na koniec warto spłukać szampon strumieniem zimnej wody, która zamknie końce włosów i zabezpieczy je przed rozdwajaniem. Staraj się rzadko używać lokówki i prostownicy. Jednak jeśli jest to konieczne, to przed użyciem użyj kosmetyków termoochronnych, które zabezpieczą włosy. Nie kładź się spać w mokrych włosach. Dobrym rozwiązaniem jest zaplatanie włosów w luźny warkocz, gdyż zmniejsza to możliwość ich uszkodzenia podczas snu. Zrezygnuj z suszarki i pozwól włosom naturalnie wyschnąć. Te kilka porad jest w stanie przyspieszyć porost włosów i poprawić ich kondycję.

Przeczytaj też: JAKIE MATERIAŁY SĄ NAJLEPSZYM WYBOREM ZIMĄ? PODPOWIADAMY, CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W SKŁADZIE TWOICH UBRAŃ, BYŚ JUŻ NIGDY NIE ZMARZŁA

Zdjęcie główne: anetlanda/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*