JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Jak malować się w czasie upałów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak malować się w czasie upałów?

Wszyscy wyczekiwaliśmy upragnionego lata i ciepłych słonecznych dni. Niestety upały i 30 stopni na termometrze nie są to warunki, które sprzyjają perfekcyjnemu wyglądami. Można jednak zastosować kilka makijażowych trików i sztuczek, dzięki którym nawet ekstremalnie wysokie temperatury nie będą w stanie zniszczyć naszego make-upu. Poznaj sprawdzony sposoby, dzięki którym Twój wakacyjny look będzie zawsze fantastyczny i świeży.

Podstawą udanego makijażu na upały jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepiej na czas lata zrezygnować z obciążających skórę produktów i zastąpić je tymi o lekkiej i delikatnej formule. Kryjący podkład łatwo można zmienić na krem BB, a makijaż wykończyć mineralnym pudrem w kamieniu. Wiele osób w czasie lata decyduje się na kosmetyki do makijażu oczu o wodoodpornych właściwościach. Dzięki temu mamy pewność, że nasze perfekcyjne kreski czy rzęsy pomalowane tuszem nie rozmarzą się pod wpływem gorąca. Zamiast tradycyjnych cieni lepiej zastosować kolorowe kosmetyki w kremie.

Jak wykonać makijaż odporny na upał i wysokie temperatury?

Wysokie temperatury wcale nie oznaczają, że powinnaś przestać się malować. Jest mnóstwo kosmetyków, które będą wyglądać świetnie na skórze również w bardzo upalne dni. Warto pamiętać, aby make-up zaczynać od nałożenia na twarz kremu z filtrem, który może być naszą bazą. Zamiast używać kilku warstw kosmetyków lepiej wybrać te, których krycie jest dość mocne, dzięki czemu zakryjemy przebarwienia i niedoskonałości. Świetnym sposobem na olśniewający wygląd będzie również konturowanie twarzy najlepiej używając mokrych produktów. To sprawi, że makijaż nabierze bardzo naturalnego wyrazu.

Obejrzyj filmik i poznaj jeszcze inne makijażowe sztuczki, które pozwolą Ci na stworzenie make-upu odpornego na upały.

Przeczytaj też: MAKE-UP NO MAKE-UP – JAK WYKONAĆ TEN MAKIJAŻ?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*