JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Pamiętasz wałki do włosów? Moda na ich używanie wraca, a my podpowiemy Ci, jak je prawidłowo używać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pamiętasz wałki do włosów? Moda na ich używanie wraca, a my podpowiemy Ci, jak je prawidłowo używać

Widok kobiet w różnym wieku z wałkami na włosach nie dziwił nikogo. Widziałyśmy je też często w filmach i serialach. Potem słuch o nich zaginął, ale… wróciły! Sprawdź, jak krok po kroku zakładać wałki na włosy, by efekt był zachwycający. Wykorzystaj nasze wskazówki i ciesz się fryzurą niczym z salonu!

Wałki do włosów – do czego służą?

Mogłoby się wydawać, że prostownice i lokówki zdominowały stylizację naszych włosów. Wiele kobiet zdaje sobie jednak sprawę ze szkodliwego wpływu wysokiej temperatury na pasma. W poszukiwaniu zdrowszych alternatyw ponownie zaczęto sięgać po wałki do włosów, a więc moda znowu zatoczyła koło.

Wałki do włosów występują w najróżniejszych rozmiarach, z których każdy da nieco inny efekt. Podstawową ich funkcją jest oczywiście uzyskanie loków – drobnych, klasycznych lub przypominających bardziej hollywoodzkie fale. Bardzo duże wałki świetnie odbiją włosy od nasady, nadając im objętość XXL.

Jak zakręcić włosy na wałki – instrukcja krok po kroku

Wałki najlepiej nakładać na wilgotne włosy, bo skręt będzie zdecydowanie lepszy niż w przypadku włosów suchych. Wcześniej warto zaaplikować na przykład aktywator do loków ułatwiający stylizację albo chociaż piankę. Każde pasmo trzeba wcześniej dokładnie rozczesać. Nawijamy je starannie – nie zapominając o końcówkach – i prostopadle do głowy. Gdy już włosy wyschną, ostrożnie zdejmij wałki i lekko rozczesz loki palcami. Całość popsikaj lakierem, by przedłużyć trwałość fryzury.

Na wałki możesz też nawinąć wyłącznie połowę długości włosów lub same końcówki. Wówczas odświeżysz swój look i nadasz pasmom trójwymiarowości. Aby uzyskać największą objętość bez widocznego skrętu, nawiń włosy na cztery do sześciu wałków o średnicy 10–15 centymetrów i podsusz suszarką. Dla lepszego efektu rozpyl lekko lakier, jeszcze przed zdjęciem wałków.

Bonus: jedwabny wałek do włosów

Na koniec mamy jeszcze bonusową informację. Chodzi mianowicie o hit ostatnich miesięcy, czyli podłużny wałek jedwabny. Jest on bardzo delikatny i w żaden sposób nie narusza struktury włosów. W zależności od tego, czy chcemy loki, czy fale, będziemy nieco inaczej nawijać poszczególne pasma. Wałek jest dość miękki, więc po związaniu końców można bez problemu w nim spać.

A zatem, które wałki wykorzystasz? Przekonaj się, jak pięknie możesz stylizować włosy – i to bez użycia ciepła. Pamiętaj tylko, że włosy mogą schnąć dość długo, więc jeśli nie chcesz spać w wałkach, najlepiej zostaw je na co najmniej godzinę. W przeciwnym razie pasma mogą się szybciej rozprostować. Gdy nie masz czasu i chcesz szybko mieć loki lub uniesione włosy, skorzystaj z suszarki. Kontroluj tylko to, by nie używać zbyt gorącego nawiewu. Do tego jeszcze zwróć uwagę, jak długie są Twoje pasma i dobierz wówczas odpowiednio duże i szerokie wałki.

Zdj. główne: Tuva Mathilde Løland/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*