JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

5 fryzur z lat 90., które wciąż są na topie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
5 fryzur z lat 90., które wciąż są na topie

Lata 90. wciąż inspirują! Sprawdź 5 fryzur, które wciąż są supermodne! Może i Ty skusisz się na którąś z nich?

Szalone lata 90.!

Ach, te lata 90. – tyle im zawdzięczamy! Był to czas przekraczania granic i eksperymentowania z wizerunkiem jak nigdy wcześniej. Na topie była muzyka Spice Girls, a każda młodziutka dziewczyna chciała być jak Britney Spears. W modzie był styl sportowy, czyli bojówki i obcisłe bluzki, ale także sexy sukienki. Podsumowując, w tamtej dekadzie w modzie działo się wiele. Fryzjerzy także mieli wtedy pole do popisu i zawdzięczamy im fryzury modne do dnia dzisiejszego. Sprawdźcie to!

Być jak Rachel Green

Lata 90. to czas, kiedy na absolutnym topie był serial Przyjaciele. To sitcomowy fenomen, który bawi widzów do dziś. Jedną z czołowych postaci była oczywiście – grana przez Jennifer Aniston – Rachel Green. Każda dziewczyna chciała wyglądać jak przebojowa kelnerka ze skomplikowanym życiem uczuciowym.

Chodziło także o jej niesamowitą fryzurę. Zmysłowo opadające kosmyki włosów sprawiały, że dziewczyny przychodziły do fryzjera ze zdjęciem Aniston prosząc o właśnie takie cięcie. Warto dodać, że Rachel przeszła podczas 10 sezonów wiele metamorfoz jeżeli chodzi o fryzurę i większość z nich była hitem i jest modna do dziś. Rachel to po prostu Rachel – jest ponadczasowa.  

Naturalnie kręcone włosy

Naturalne skręty lub takie, które najbardziej przypominają naturalne, to fryzura, na której punkcie oszalała w latach 90. nie tylko Mariah Carey. Do dzisiaj taka fryzura jest niesamowicie seksowna i zmysłowa. Nie chodzi tu o starannie wymodelowane loki, ale o włosy, które wyglądają pozornie niedbale.

Można powiedzieć, że chodzi nawet o fryzurę, która wygląda jak niedokończona. W takich lokach pojawiała się nie tylko Mariah. Stawiały na nie później m.in. Shakira czy sama Jennifer Lopez. Trudno nam wyobrazić sobie, że ta fryzura kiedykolwiek wyjdzie z mody. Długie, seksownie kręcone włosy będą zawsze modne – nie ma innej opcji.

Krótkie włosy z grzywką

Tak w latach 90. ubiegłego wieku pokazywała się m.in. Angelina Jolie – króciutkie włosy z uroczą grzywką robiły wrażenie. Także dziś odważniejsze dziewczyny chętnie decydują się na ostre cięcie! Taka fryzura to połączenie tego, co seksowne i zadziorne, z tym co po prostu urocze i dziewczęce.

Chociaż wśród pań wciąż najmodniejsze są długie włosy, każda z nas chyba chociaż raz marzyła o krótkiej, postrzępionej fryzurce. Za jej minus można uznać czas, jaki trzeba poświęcić na układanie włosów, aby prezentowały się dobrze. Jednak efekt jest wart każdej dodatkowej minuty spędzonej przed lustrem. W krótkich włosach widywane były także Madonna czy Winona Ryder.

Bob ma w sobie to coś

Winonie Ryder była symbolem seksu lat 90. Aktorka bardzo chętnie pokazywała się też w bobie. Ta fryzura z krótszymi włosami z tyłu i dłuższymi z przodu dziś także stanowi jeden z popularnych wyborów kobiet. Winona dodatkowo starała się, aby jej fryzura wyglądała pozornie niedbale, jak ułożona na szybko palcami. No cóż, trzeba przyznać, że w latach 90. modna była naturalność. Nawet jeżeli tylko udawana. Bob to dziś częsty wybór kobiet w różnym wieku!

Kolorowe pasemka dla odważnych

To propozycja dla odważnych dziewczyn i nic dziwnego, że kolorowe pasemka największą popularnością cieszą się w sezonie wakacyjnym. Oj, w letnich miesiącach różowa szamponetka idzie w ruch! W latach 90. na takie kolorowe pasemka stawiała m.in. Lil KIm, czy Christina Aguilera. My uwielbiamy takie odważne propozycje i chyba zaraz biegniemy do fryzjera! 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*