JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Jak zrobić perfekcyjnego kłosa? To prostsze, niż myślisz

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić perfekcyjnego kłosa? To prostsze, niż myślisz

Kłos, czyli dobierany warkocz to rodzaj upięcia włosów, który doda każdej stylizacji romantycznego charakteru. Warkocze od dawna przestały być kojarzone, jako fryzura dla małej dziewczynki, wręcz przeciwnie często łączymy je z bardzo modowymi ubraniami. Dużą zaletą jest fakt, że upięcie te ma bardzo uniwersalny charakter i możemy się tak czesać zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Wiele osób aktywnych fizycznie zaplata kłosa wybierając się na siłownie czy praktykując jogę. Dzięki temu, że włosy są spięte w jeden warkocz, nie ma obaw, że kosmyki będą nam przeszkadzać w czasie wykonywania ćwiczeń. Podpowiadamy, jak zrobić idealnego kłosa w kilka minut. Uwaga! Ważnym elementem, który odpowiada za wygląd tej fryzury jest odpowiednio długa praktyka. Nie zrażaj zrażaj się, jeśli za pierwszym razem kłos Ci nie wyjdzie.

Kłos to przepiękna fryzura dla osób o długich i półdługich włosach. Można go wykonać na kilka sposobów, stawiając na idealny wygląd fryzury, dbając, aby żaden kosmyk nie wydostał się poza warkocz lub wręcz przeciwnie stawiając na artystyczny nieład i nieco niedbały splot. Nie ważne jaki rodzaj kłosa wybierzesz, na pewno jest to fryzura, która doda ci uroku oraz kobiecej subtelności. Przepięknie będzie wyglądać do stylizacji inspirowanych folklorem, motywami etno czy stylizacjami w stylu boho. Coraz częściej możemy zauważyć kłosy i inne warkocze na pokazach mody największych domów mody. Poznaj sposób na zrobienie kłosa samodzielnie na własnych włosach. Krok po kroku wytłumaczymy Ci, jak ma wyglądać przygotowanie i zaplecenie tego typu warkocza. Sprawdź, jakie to proste!

Jak zrobić kłosa krok po kroku

  1. Włosy związujemy u nasady w wysoki kucyk, a następnie dzielimy na dwie części.
  2. Z jednego pasma wydzielamy cienki kosmyk i owijamy nim przeciwległe pasko. Ważny jest sposób przełożenia, który powinien odbywać się nad pasmem, które trzymamy w drugiej ręce. Następnie powtarzamy tę czynność wydzielając kosmyk z drugiej połowy włosów i owijając je o przeciwległe pasmo.
  3. Oplatanie raz jednego, raz drugiego pasma powtarzamy aż do końca długości włosów.
  4. Zapleciony kłos związujemy na dole gumką.

Przeczytaj też: JEŚLI KOCHASZ WARKOCZE TAK, JAK MY, TE INSPIRACJE NA PEWNO PRZYPADNĄ CI DO GUSTU

Zdjęcie główne: Christian Vierig/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*