JAK NOSZĄ TO GWIAZDY?

6 modowych zasad, których muszą się trzymać członkinie rodziny królewskiej

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
6 modowych zasad, których muszą się trzymać członkinie rodziny królewskiej

Życie w rodzinie królewskiej to nie sielanka! Czy wiesz, że jej członkinie muszą przestrzegać wielu restrykcyjnych zasad również w kwestii ubioru? Sprawdź, czego księżnej Kate nie wolno!

Rodzina królewska – przywileje, ale i obowiązki

Codzienność royal family ma niewiele wspólnego z bajką o księżniczkach. Jeżeli jako dziecko naoglądałaś się właśnie takich opowieści, będziesz zdziwiona. Oprócz oczywistych przywilejów, jakimi cieszą się członkinie brytyjskiej rodziny królewskiej, obowiązuje je także całe mnóstwo nie zawsze zrozumiałych zasad. Pełna swoboda? Na pewno nie na dworze królowej Elżbiety II. Sprawdź, jakich modowych zasad muszą trzymać się koronowane głowy. 

1. Kolorowe ubrania

Jeżeli śledzisz poczynania brytyjskich royalsów, ten punkt nie będzie dla Ciebie żadnym zaskoczeniem. Intensywny kolor pomaga wyróżnić się z tłumu, więc nic dziwnego, że królowa Elżbieta tak chętnie stawia na mocną kolorystykę swoich stylizacji. Nikt nie może przeoczyć koronowanej głowy w tłumie! Młodsze pokolenie kobiet royal family sięga po takie stylizacje nieco rzadziej niż seniorka rodu, ale im także się to zdarza.

2. Zakaz zdejmowania płaszcza

To zasada, która naprawdę może zdziwić. Według królewskiego dress code’u publiczne zdejmowanie płaszcza nie przystoi damie. Ciekawe, prawda? Rzeczywiście kobiety z royal family zawsze pozostają w okryciu wierzchnim – same go nie zdejmują pod okiem fotografów. To musi być nieco uciążliwe, zważywszy na zmieniające się warunki atmosferyczne, ale cóż… Etykieta to etykieta, nie zawsze jest zrozumiała. 

3. Torebka to must-have

Torebka, choćby nawet niewielka kopertówka, to obowiązkowy element stylizacji każdej członkini rodziny królewskiej. Jest to przestrzegane do tego stopnia, że jeżeli członkini royal family nie musi mieć tego dnia niczego konkretnego przy sobie, taka torebka może być nawet… pusta! Oby tylko była. Jeżeli mają w torebce telefon, powinien on być wyłączony. Zadziwiające, prawda?

4. Kolor paznokci

Ten zakaz niejednokrotnie łamała Meghan Markle. Członkinie rodziny królewskiej – według etykiety – powinny unikać intensywnych kolorów lakierów do paznokci. Królowa by tego nie wytrzymała! Szczególnie jeżeli mówimy o kolorze czerwonym, który monarchini uważa za szczególnie mało elegancki i zbyt wyzywający.

Kobiety z royal family mają niepomalowane paznokcie lub jeśli używają jakiegoś lakieru, zawsze jest to kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

5. Rajstopy

Co jeszcze powinna mieć każda elegancka kobieta z wyższych sfer? Królowa Elżbieta II nie ma wątpliwości. Rajstopy to obowiązkowy element stylizacji, dzięki któremu nogi prezentują się znacznie lepiej. Księżna Kate stara się nie podpadać królowej i również pamięta o tym elemencie garderoby. To kolejny punkt, z którego lubiła rezygnować niepokorna żona księcia Harry’ego, Meghan Markle.

6. Mundur

Dworska etykieta nie dotyczy jedynie kobiet. Panowie z brytyjskiej rodziny królewskiej także mają pewne zasady, których powinni się trzymać. Jedna z nich dotyczy munduru – mają nakładać go na wszystkie istotne okazje państwowe. Na tych związanych z wojskiem i obronnością mundur w ich przypadku jest właściwie obowiązkowy. Panowie występują w mundurach również podczas własnych ślubów. 

Zdj. główne: Anika Mikkelson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*