JAK PIELĘGNOWAĆ?

Depilacja laserowa – garść istotnych informacji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Depilacja laserowa – garść istotnych informacji

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób słyszało czym jest depilacja laserowa jednak większość z nich nie wie podstawowych informacji, na które trzeba zwrócić uwagę w przypadku posiadania chęci wykupienia tego zabiegu. Przede wszystkim to bezpieczny zabieg z działu medycyny estetycznej, dzięki któremu można pozbyć się ciągle odrastających włosów z najróżniejszych części ciała. To wszystko za sprawą skutecznego lasera! Jednak aby tak było trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad w trakcie odbywania zabiegów.

O czym warto pamiętać podczas zabiegów depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bezpieczna pod warunkiem przestrzegania wszystkich zasad takich jak przeciwwskazania przed i po zabiegu. Niewiele osób o tym wie jednak zawsze profesjonaliści zwracają uwagę na odpowiednie zachowanie i ochronę depilowanego miejsca przed działanie słońca, ale również innych drażniących czynników. Do takich zalicza się chlor czy związki złuszczające naskórek obecne w wielu maściach – na przykład te z kwasem salicylowym. W wyniku działania tych czynników i połączenia ich z zabiegiem depilacji laserowej mogą wystąpić komplikację w postaci obrzęków bądź nadmiernego zaczerwienienia. W takich wypadkach warto skorzystać ze specjalnych zasypek łagodzących ból i pieczenie.

Wiele osób również bagatelizuje przeciwwskazania, które są tutaj bardzo ważne. Głównie dotyczą chorób skóry takich jak łojotokowe czy atopowe zapalenie skóry, które jednoznacznie wyłączają daną osobę z zabiegu. Mimo tego depilacja laserowa jest zabroniona również dla kobiet będących w ciąży czy karmiących piersią, ale także osób przyjmujących farmakoterapię fototoksyczną. Ten ostatni parametr jest bardzo istotny – lek znajdujący się krwioobiegu pod wpływem promieniowania UV zawartego nie tylko w świetle słonecznym, ale również laserze może zmieniać swój metabolizm stając się nawet toksyczną substancją. 

Depilacja laserowa Gdynia

Wszystkie wcześniej wspomniane zasady i przeciwwskazania są bardzo ważne w przypadku decyzji na zabieg jakim jest depilacja laserowa. Gdynia oferuje świetlne salony depilacyjne, w których można wykonać usuwanie owłosienia laserem dowolnej partii na ciele. Są tam profesjonalne salony, które wskazują wszystkie warunki dopuszczające danego klienta do zabiegu. Obecnie jest to norma, więc dopytując o zabieg depilacji laserowej można przygotować odpowiedź na pytania nawiązujące do treści tego artykułu. Szczegółowe informacje znajdziesz na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-gdynia/.

Fot.: Fabian Albert/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*