JAK MALOWAĆ I CZESAĆ?

Zrywasz z farbowaniem? Podpowiadamy, jak wrócić do swojego naturalnego koloru włosów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zrywasz z farbowaniem? Podpowiadamy, jak wrócić do swojego naturalnego koloru włosów

Długotrwałe malowanie włosów, zwłaszcza na jasne odcienie blondu czy platyny, osłabia i niszczy nasze kosmyki. Regularne odwiedzanie salonu fryzjerskiego lub kupowanie farb jest na dłuższą metę uciążliwe oraz kosztowne. Również moda na naturalny wygląd sprawia, że coraz więcej kobiet postanawia wrócić do własnego koloru włosów. Podpowiadamy, jak tego dokonać i jednocześnie nie zniszczyć włosów. 

Istnieje kilka bardzo skutecznych sposobów, dzięki którym wrócisz do naturalnego koloru włosów. Jedne przyniosą prawie natychmiastowy efekt, na inne będziesz musiała poczekać kilka tygodni. Zabiegi pomagające przywrócić włosom naturalny kolor można wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub zrobić je samodzielnie w domowym zaciszu. Warto pamiętać, że niezależnie od wybranego sposobu bardzo ważnym etapem jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Dzięki temu włosy po latach koloryzacji będą mogły odzyskać swój naturalny blask oraz mieć szansę na regenerację. 

5 metod, dzięki którym nie będziesz musiała dłużej pamiętać o farbowaniu włosów 

1. Pomalowanie włosów na kolor zbliżony do naszego

Prostym sposobem, dzięki któremu w kilka godzin wrócisz do naturalnego koloru włosów, jest pofarbowanie ich na odcień najbardziej zbliżony do Twojego. Ten zabieg warto wykonać w zaufanym salonie fryzjerskim, gdzie profesjonalista pomoże nam dobrać kolor, na który należy pofarbować włosy. Pojawiające się odrosty nie będą różniły się znacząco od pasemek wcześniej pomalowanych. 

2. Farbowanie w stylu ombre lub sombre

Kolejną metodą, która sprawi, że będziemy mogły powoli odzyskać swój naturalny kolor, jest farbowanie w stylu ombre lub sombre. Ten rodzaj koloryzacji ma na celu zmianę koloru jedynie końcówek włosów. Naturalne włosy są połączone z tymi pomalowanymi bardzo łagodnym i estetycznym przejściem kolorów z ciemnych na jaśniejsze lub odwrotnie. 

3. Dekoloryzacja

Bardziej inwazyjną metodą, która sprawdzi się, kiedy chcemy radykalnie pożegnać się z dotychczasowym kolorem, jest tzw. zdejmowanie farby z włosów. Dekoloryzacja polega na użyciu odpowiedniego rozjaśniacza, który pozwala zmienić kolor włosów nawet o 5–6 tonów. Czasami kolor nie zostaje zdjęty po jednym zabiegu i proces wymaga powtórzenia. Niestety dekoloryzacja osłabia i wysusza pasma, więc po jej wykonaniu należy zadbać o włosy, stawiając duży nacisk na ich regenerację. 

4. Naturalne płukanki

Istnieje kilka sposobów, które nie dadzą od razu spektakularnego efektu jednak można je z powodzeniem wykonać w domowych warunkach. W tym celu warto wykorzystać właściwości ziół, które mają działanie przyciemniające lub rozjaśniające włosy. W sklepach zielarskich można kupić gotowe mieszanki, z których wykonać należy płukankę do włosów. Aby zauważyć różnicę w kolorze pasemek, należy ten zabieg wykonać kilkukrotnie. 

5. Nałożenie na włosy henny

W momencie, kiedy chcemy wyrównać kolor włosów, możemy w tym celu wykorzystać hennę. To świetny kosmetyk, który sprawi, że pasma zostaną lekko przyciemnione, a jednocześnie odżywione i wzmocnione. Dzięki zastosowaniu henny na włosach pojawią się naturalne przejścia, które sprawią, że całość będzie wyglądać bardziej naturalnie.

Zdjęcie główne: Mathilde Langevin/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*