JAK PIELĘGNOWAĆ?

Oliwa z oliwek na twarz? Tak, to świetny pomysł, za który Twoja skóra będzie Ci wdzięczna

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Oliwa z oliwek na twarz? Tak, to świetny pomysł, za który Twoja skóra będzie Ci wdzięczna

Dodawana do peelingów, maseczek, kremów, stosowana do masażu i zmywania makijażu – oliwa z oliwek, bo o niej mowa, wyróżnia się niesamowitymi właściwościami. Nic dziwnego, że jest tak często stosowana w kosmetyce.

Oliwa z oliwek – jakie ma właściwości?

Oliwa z oliwek znana jest przede wszystkim w branży spożywczej, jednak ma też nieocenione działanie na skórę, włosy i paznokcie. Jest między innymi pełna witaminy E i K, nienasyconych kwasów tłuszczowych, retinolu, wapnia, potasu oraz steroli.

Stosowana w kosmetyce chroni przed wolnymi rodnikami, utratą wilgoci, opóźnia procesy starzenia się skóry, doskonale nawilża, działa przeciwzmarszczkowo, wygładzająco i ujędrniająco. Chroni także przed promieniowaniem UV i regeneruje skórę, stymulując ją przy tym do odnowy. Ponadto ma również właściwości odbudowujące i oczyszczające. Przywraca też naturalną barierę lipidową skóry i likwiduje przebarwienia oraz zmiany skórne.

Sprawdzamy, gdzie dokładnie i w jaki sposób można wykorzystać oliwę z oliwek, by następnie móc cieszyć się z efektów jej działania. Oczywiście używamy wyłącznie oliwy z oliwek extra virgin.

Jak stosować oliwę z oliwek na twarz?

Naturalne kosmetyki do twarzy są coraz chętniej wybierane i nikogo nie powinno to dziwić. Warto korzystać z naturalnych rozwiązań, które nie tylko przysłużą się nam, ale i środowisku. Przy okazji domowe zabiegi wcale nie wymagają od nas tak dużo czasu, jakby się mogło wydawać. Oto kosmetyczne sposoby wykorzystania oliwy z oliwek.

Jako maseczkę

Posiadaczki cery suchej i wrażliwej powinny zastosować maseczkę z dwóch łyżek oliwy z oliwek i połowy awokado. Taką maseczkę nakładamy na twarz, szyję i dekolt na około 15 do 20 minut, a następnie zmywamy ciepłą wodą. Skóra będzie ukojona, nawilżona i ujędrniona, a podrażnienia złagodzone. Zamiast awokado możemy też użyć miodu i jogurtu naturalnego.

Jako produkt do demakijażu

Nie od dziś wiadomo, że wieczorne oczyszczanie twarzy powinno się wykonywać dwuetapowo – najpierw produktem na bazie olejku, a następnie produktem na bazie wody. Zamiast gotowego kosmetyku, polecamy wykorzystać oliwę z oliwek, która poradzi sobie z zanieczyszczeniami, ale będzie na tyle delikatna, że nie naruszy bariery lipidowej skóry.

Do peelingu

Regularny peeling bardzo dobrze działa na naszą cerę. Nie musimy przy tym kupować dedykowanego do tego kosmetyku. Wystarczy wymieszać oliwę z oliwek z brązowym cukrem i gotowe. Taki peeling – tani, ale skuteczny – stosujemy raz lub dwa razy w tygodniu. Zamiast cukru można użyć gruboziarnistej soli morskiej.

Do masażu

Olejki są idealne do masażu, gwarantując gładkie i bezproblemowe sunięcie dłońmi po skórze. Podobnie jest z oliwą z oliwek stosowaną do masażu twarzy. Już pięciominutowy masaż opuszkami palców – wykonywany kilka razy w tygodniu – poprawi kondycję skóry, jej ukrwienie i owal twarzy.

Jako dodatek do kremu

Oliwa z oliwek świetnie sprawdzi się nie jako zastępstwo dla tradycyjnego kremu, lecz jako dodatek do niego. Warto dodać odrobinę do kosmetyku na noc, ale i na dzień, wzmacniając i wzbogacając jego działanie.

Jako balsam do ust

Na koniec jeszcze zostawiliśmy ostatnią propozycję. Mowa o stosowaniu oliwy z oliwek jako balsamu do ust. Wystarczy połączyć ją z miodem i nałożyć na wargi. To prawdziwa bomba witaminowa, idealna do zregenerowania podrażnionych, popękanych i spierzchniętych ust.

Zdj. główne: Dimitri Karastelev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*