JAK PIELĘGNOWAĆ?

Maskne, czyli trądzik od maseczki ochronnej. Jak sobie z nim poradzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Maskne, czyli trądzik od maseczki ochronnej. Jak sobie z nim poradzić?

Maseczki ochronne stały się niezbędnym elementem, który zawsze mamy ze sobą kiedy chcemy wyjść z domu. Na spacerze, na zakupach, a często również w miejscu pracy musimy zasłaniać twarz kawałkiem materiału. Obowiązek zakrywania ust i nosa sprawia, że nasza skóra nie jest w najlepszej kondycji. Poza mikro urazami mogą również pogłębić się nasze problemy trądzikowe. Sprawdź, jaki rodzaj pielęgnacji sprawi, że zmiany trądzikowe od maseczki będą mniej widoczne.

Maskne, czyli trądzik wywołany lub pogłębiony na skutek noszenia maseczki jest powszechnym problemem. Pod maseczką na skutek oddychania pojawia się ciepło oraz wilgoć, a to warunki wręcz doskonałe do rozwoju bakterii oraz drobnoustrojów. Długotrwałe, jak i niepoprawne noszenia maseczki może tylko pogorszyć tę sytuację. Sprawdź, jak poradzić sobie z tym problemem.

Maskne – trądzik od maseczki

Chodzenie w maseczce powoduje, że w okolicach ust oraz nosa gromadzi się więcej sebum, potu oraz drobinek brudu. Szczególnie latem, kiedy temperatury są wysokie i więcej się pocimy środowisko pod maseczką jest szczególnie niesprzyjające dla naszej cery. Dodatkowo częściej dotykamy twarzy dłońmi co również może przyczynić się do powstania maskne.

Maskne to połączenie dwóch angielskich słów „mask” oraz „acne”, czyli maseczka i trądzik. Występuje najczęściej w okolicach ust, podbródka, linii żuchwy oraz na brodzie.

Noszenie maseczek jest bardzo ważne, bo zimniejsza prawdopodobieństwo zarażania się lub rozniesienia wirusa na inne osoby. Nie możemy całkiem zrezygnować z noszenia maseczek, jednak warto zadbać szczególnie o higienę skóry oraz czystość rąk. Zachowanie czystej skóry pod maseczką to najbardziej skuteczny sposób na walkę z maskne. W tym celu warto wybierać produkty, które mają działanie dwufazowe – nie tylko oczyszczają twarz, ale również dbają o prawidłowe jej nawilżenie. Dobrze jest używać kosmetyków, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy. Ten naturalny składnik świetnie nawilża skórę, ale również przywraca jej naturalną barierę ochronną. Dodatkowo staraj się unikać dotykania twarzy brudnymi rękami. Dobrym sposobem na jest również rezygnacja z produktów do makijażu, które zatykają pory i sprawiają, że skóra twarzy nie jest odpowiednio nawilżona.

Przeczytaj też: JAK WALCZYĆ ZE SPIERZCHNIĘTYMI USTAMI?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*