JAK PIELĘGNOWAĆ?

Jak dbać o kręcone włosy i wydobyć z nich skręt?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o kręcone włosy i wydobyć z nich skręt?

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji. Jednocześnie nie musi być ona bardzo czasochłonna czy skomplikowana. Ważna na pewno jest regularność. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o kręcone włosy i wydobyć z nich skręt.

Jak dbać o kręcone włosy? Krok pierwszy: mycie

Rutynę pielęgnacyjną należy rozpocząć od umycia włosów. Trzeba to robić bardzo delikatnie, a przy tym stosować odpowiednio dobrany szampon. W żadnym wypadku nie można intensywnie wcierać kosmetyków w skórę głowy ani też ugniatać włosów, gdyż to może spowodować ich łamanie się. Do mycia kręconych włosów najlepiej zastosować delikatny szampon, np. dziecięcy z dodatkiem rumianku. Jeżeli zmagacie się z problemem przedłużającej się skóry głowy, to wybierzcie szampon z niacynamidem, który reguluje pracę gruczołów łojowych, a przy tym dobrze oczyszcza. Włosy kręcone najlepiej spłukiwać letnią wodą, a na końcu wycisnąć nadmiar wody. Do tego celu zastosujcie ręcznik bawełniany bądź koszulkę bawełnianą. Następnie należy nałożyć odzywkę bądź maskę przeznaczoną do włosów kręconych, oczywiście z kwasem hialuronowym, który wnika w strukturę włosów i dogłębnie je nawilża, a przy tym nie obciąża. Po 20 minutach zmywamy odżywkę i nakładamy maskę, najlepiej z adaptogenami, które podkreślają skręt loków, ale tez zapobiegają wypadaniu czy uszkodzeniom mechanicznym.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pielęgnacji kręconych włosów?

Jak dbać o kręcone włosy? Samo mycie i nałożenie maski oraz odżywki może nie wystarczyć. Warto raz w tygodniu stosować olejki roślinne. Możecie np. wybrać olej arganowy czy makadamia, które nawilżają, ale nie obciążają włosów. Olejek nakładamy zawsze na czyste włosy, gdyż tylko wtedy przynosi to należyty efekt. Pamiętajcie również, że można włosy olejować na ciepło. W tym przypadku wystarczy usiąść nad parą wodną wydobywającą się z miski i odczekać 10-15 minut, a następnie nałożyć kolejną warstwę olejku. Po około godzinie zmywamy kosmetyk i myjemy włosy. Pamiętajcie, że przy spłukiwaniu oleju trzeba go zemulgować, czyli nałożyć na włosy odżywkę do włosów kręconych, a dopiero później spłukać odżywkę i olej. Przypominamy, iż kręconych włosów nie można czesać na sucho. Zawsze należy robić to na mokro, przy użyciu grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Podczas suszenia włosów możecie użyć dyfuzora. Pamiętajcie również, aby zawsze używać termoochronny kosmetyk, który chroni nie tylko przed działaniem wysokiej temperatury, ale też zapobiega puszeniu się włosów.

Jak wydobyć skręt z włosów kręconych?

Aby włosy kręcone świetnie się prezentowały, trzeba umieć wydobyć z nich skręt. Najlepiej po umyciu włosów i nałożeniu odżywki delikatnie podsuszyć włosy. Dopiero potem spłukać odżywkę, a na koniec wysuszyć włosy suszarką z użyciem dyfuzora. Przyda się także odżywka definiująca skręt, która ma właściwości pielęgnacyjne, ale też umożliwia lepszą stylizację kosmyków. Przypominamy też, że należy wybierać kosmetyki bez SLS czy SLES, które mogą powodować nadmierne obciążenie włosów. Jeżeli chcecie, by włosy kręciły się od samej nasady, to pamiętajcie, by suszyć je lekko ciepłym nawiewem, trzymając głowę w dół. W ten sposób odbijecie włosy u nasady i będą prezentowały się zdecydowanie atrakcyjniej. Możecie także delikatnie ugniatać je palcami, dzięki czemu włosy zyskają skręt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*