JAK NOSIĆ?

Eleganckie stylizacje do biura – inspiracje dla mężczyzn

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Eleganckie stylizacje do biura – inspiracje dla mężczyzn

Artykuł sponsorowany

Choć praca w trybie home office nieodwracalnie zmieniła podejście pracowników i pracodawców do wykonywania swoich obowiązków w biurze, to jednak wciąż istnieją firmy, które nie są w stanie skutecznie działać jedynie zdalnie. Wizyty u kontrahentów, podpisywanie umów, reprezentowanie firmy na zewnątrz – to tylko kilka sytuacji, w których okazuje się, że praca z domu jest niemożliwa. A wówczas, choć wiele zależy tu od branży, nierzadko okazuje się, że konieczny jest strój. Jak dobrać elegancką stylizację do biura i na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej kompletowania? Podpowiadamy!

Koszule męskie – elegancja na co dzień

Jest wiele możliwości prezentowania się w elegancki sposób w codziennych, biurowych sytuacjach. Jeśli chcesz czuć się swobodnie mimo narzuconego stylu, warto zaopatrzyć swoją szafę w kilka uniwersalnych koszul, które będą pasować do więcej niż jednej pary spodni. To pozwoli stworzyć zestawy na każdy dzień, które będzie można dowolnie zmieniać, jednocześnie nie martwiąc się, czy elementy stylizacji dobrze ze sobą wyglądają. Dobierając koszule męskie przy tworzeniu szafy kapsułowej warto stawiać na gładkie, jednolite materiały. W biznesowym wydaniu z pewnością najlepiej sprawdzi się biel, ewentualnie błękit lub róż. Choć chyba nie trzeba o tym wspominać, gwoli ścisłości przypominamy też o naczelnej zasadzie doboru eleganckiej koszuli – krótkim rękawom mówimy zdecydowane nie. 

Krawaty – dopełnienie stylizacji 

Krawaty są często zwieńczenie ubioru. Zakładając go lub rezygnując z niego pokazujesz jaki charakter chcesz nadać swojej stylizacji. I choć na rynku modowym pojawia się coraz więcej krojów koszul, które pozwalają wyglądać elegancko mimo braku krawata pod szyją, to jego zawiązanie jest poniekąd wyrazem dobrego smaku i szacunku dla spotkanych osób. Dlatego też warto jest je wybierać na firmowe spotkania czy biznesowe negocjacje. Bogaty wybór wzorów krawatów to niezwykle szerokie pole do popisu – od pasków, groszków i kratek po motywy kwiatowe czy zabawne obrazki. Do stylizacji biurowej warto jednak postawić na klasykę – niewątpliwie sprawdzą się krawaty gładkie lub w delikatny wzór, np. drobne kropki. Fantastycznie sprawdzą się także gładkie krawaty z teksturowanych tkanin. Ekstrawaganckie ornamenty warto zostawić na bardziej prywatne okazje. Co ważne, wzory wybieraj jedynie do gładkich koszul. Jeśli ta ma już print, lepiej postawić na coś jednolitego. 

Szycie na miarę – rozwiązanie dla wymagających 

Osoby, które w swoich biurowych stylizacjach chcą zadbać o każdy szczegół, z pewnością zainteresują się szerokim spektrum możliwości, jakie daje szycie ubrań na miarę. Spersonalizowane stroje pozwalają nie tylko idealnie dopasować swoje ubrania do sylwetki, ale także wybrać materiał czy barwę tkaniny, z której chcesz, by je uszyto. Jeśli w biurze pełnisz funkcję reprezentacyjną, warto rozważyć uszycie stroju – pozwoli to poczuć się jeszcze lepiej w swojej garderobie, a co za tym idzie, w pracy. Osobom zabieganym, które nie mają czasu na wizyty u krawca, z pomocą przychodzi szycie na miarę online. Dzięki możliwości zamówienia idealnie dopasowanych ubrań przez Internet, możesz zaoszczędzić sporo czasu, który zamiast na zakupy, poświęcisz na coś ciekawszego i bardziej produktywnego, na przykład rozwijanie swoich pasji. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Andrea Piacquadio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*