Amanda Lins/unsplash.com
Artykuł sponsorowany
Urok homewear polega na jego uniwersalności. Są to proste, wdzięczne stroje, w których możemy rozłożyć się na kanapie, ale także sprzątać czy wyjść wypić kawę na balkon lub do ogrodu. Taki zakres wykonywanych czynności wymaga, aby strój był nie tylko wygodny, ale również stonowany kolorystycznie – tu kłania się tegoroczny trend. Kolory ziemi mogą być ciemniejsze lub jaśniejsze, ale zawsze wyglądają dobrze – nawet lekko przykurzone po sesji z miotłą. Komponują się doskonale z większością dodatków – jeżeli zechcemy takowe założyć – a do tego utrzymują nastrój przytulności, którego nie dałby nam np. zestaw w tonacji czerni.
Wybierz ciemnobrązowy dół i jaśniejszy, może nawet wpadający w beż top, albo zdecyduj się na jednolity zestaw. Ponieważ w modzie są również narzutki, możesz eksperymentować z różnymi tonacjami tego samego koloru na różnych warstwach stroju… kolory ziemi to wbrew pozorom wiele możliwości!
Niejako związany z poprzednim jest trend dotyczący stylu ubrań. Zwiewne, lekkie materiały, naturalna tonacja – boho rządzi w stylizacjach homewearowych i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. To zrozumiałe – jaki styl jest wygodniejszy niż ten, który stawia na naturalność i folk? Wybierz spódnicospodnie albo luźną koszulę z frędzlami, dobierz do tego ulubioną książkę i herbatę i voila – przygotowania do doskonałego dnia w domu gotowe.
Kiedy mówimy, że strój homewearowy ma być komfortowy, mamy na myśli również komfort termiczny. W tym sezonie lubimy zarówno dodatkowe sweterki i narzutki, które dogrzeją w chłodniejsze ranki, jak i krótkie rękawki i szorty, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza latem. Łączenie dłuższych narzutek z krótszymi elementami odzieży bliżej ciała da nam to samo, co ubieranie się na tzw. cebulkę na zewnątrz – możliwość kontroli naszego stroju w zależności od temperatury, w jakiej przyjdzie nam przebywać.
Klasyczną zasadą w przypadku ubrań domowych jest przewaga komfortu nad każdą inną cechą ubrania. Jeśli homewear nie jest komfortowy, przyjemny do noszenia i nie sprawia, że chcielibyśmy go założyć i nigdy nie zdejmować, to czy można mówić o prawdziwie domowej odzieży?
W drugiej kolejności ubrania do domu muszą być wytrzymałe. Mimo wszystko nosimy je codziennie, przebierając się w nie po pracy i zakładając w weekendy. Słabej jakości stroje nie wytrzymają ich użytkowania podczas domowych treningów czy porządków oraz wymaganych z tego powodu regularnych prań. Dlatego warto wybierać odzież z wytrzymałych tkanin – dla osób aktywnych nawet w domu polecamy homewear z domieszką naturalnych materiałów.
W końcu prawdziwy homewear jest również estetyczny. Ubrania domowe powinny sprawiać, że czujemy się równie pięknie, co komfortowo.