JAK PIELĘGNOWAĆ?

Co zrobić, gdy skóra po opalaniu zaczyna schodzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Co zrobić, gdy skóra po opalaniu zaczyna schodzić?

W czasie wakacji, kiedy większość dnia spędzamy w stroju kąpielowym i wystawiamy skórę na słońce może dopaść nas problem schodzącej skóry. Łuszczące się warstwy skóry są spowodowany zbyt słabym nawilżeniem w czasie opalania, a czasem wynikają z wcześniejszych oparzeń słonecznych. Aby przeciwdziałać schodzącej skórze warto zawsze przed ekspozycją na słońce nasmarować ciało i twarz kremem z odpowiednio wysokim filtrem!

Schodząca skóra w wyniku opalania to następstwo uszkodzenia warstwy hydrolipidowej naszego naskórka, której zadaniem jest ochrona skóry wrażliwej. Zbyt intensywne wystawienie skóry na słońce powoduje, że naskórek musi się złuszczyć, aby móc ponownie się zregenerować. Nie należy samodzielnie odrywać łuszczących się płatów skóry, gdyż może to jedynie powodować podrażnienia. Często najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze schodzącą skórę jest uzbrojenie się w odrobinę cierpliwości. Nie warto jednak na tym etapie zapomnieć o dogłębnym nawilżaniu skóry za pomocą dobrego balsamu do ciała.

Jak pomóc skórze odbudować uszkodzony naskórek po opalaniu?

Kiedy znikną już zaczerwieniania, a skóra nie będzie piekąca czy podrażniona warto rozpocząć pielęgnację, która pomoże przywrócić równowagę. Z pomocą przyjdzie tutaj odpowiedni peeling, który delikatnie usunie łuszczący się naskórek i zapobiegnie powstaniu nieestetycznych przebarwień na ciele. Tego procesu nie można rozpocząć jednak zbyt wcześnie, dlatego że może to tylko pogłębić problem. Najlepiej stosowane peelingu zacząć na 3-4 dni po zauważeniu, że skóra zaczyna się łuszczyć i schodzić z naszych pleców, ramion czy dekoltu.

Przeczytaj też: JAK APLIKOWAĆ FILTR PRZECIWSŁONECZNY NA TWARZ, ABY UNIKNĄĆ ZMARSZCZEK I PRZEBARWIEŃ?

Zdjęcie główne: BARBARA RIBEIRO/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*