JAK NOSIĆ?

Lata 60. ponownie w modzie. Jak nosić trendy sprzed 60 lat?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Lata 60. ponownie w modzie. Jak nosić trendy sprzed 60 lat?

Kolorowe lata 60. ubiegłego wieku powracają do mody w wielkim stylu. Sprawdź, jakie ubrania oraz dodatki wybierać, żeby stworzyć stylizacje zgodne z tym nurtem i prezentować się olśniewająco.

Lata 60. – powrót w wielkim stylu!

Uwielbiasz zabawę trendami, a łączenie różnorodnych wzorów i kolorów to Twoja codzienność? Świetnie. Teraz będziesz mieć spore pole do popisu, ponieważ trendy mówią jasno: czas na powrót lat 60. Ta kolorowa epoka na zawsze zapisała się w historii mody jako czas ogromnej kreatywności i zabawy ubraniami oraz dodatkami. To świetny czas dla osób, które lubią być na topie, a nuda jest im obca! A może to także moment dla tych, którym do tej pory brakowało odwagi, by sięgnąć po intensywne wzory i kolory? 

Czym charakteryzował się ten czas w modzie?

Gdy zastanawiamy się nad modą lat 60. ubiegłego wieku, powinniśmy pamiętać, że był to czas, gdy gospodarki wielu krajów powoli podnosiły się po kryzysie po drugiej wojnie światowej. Przypływ gotówki sprawiał, że ulica coraz odważniej dyktowała trendy. Moda w tamtym czasie była prowokująca i rewolucyjna. To właśnie wtedy kobiety zaczęły pokazywać się w odsłaniających nogi sukienkach mini, a stolicą mody stał się Londyn. Moda przenikała się ze sztuką, co widać po modnych wtedy ubraniach w geometryczne wzory. Lata 60. to także czas rewolucji seksualnej i słynnych subkultur, jak chociażby hippisów.

Co zachwycało fashionistki 60 lat temu?

W latach 60. kobiety przechodziły fascynację feminizmem i było to wyraźnie widać w ich stylu ubierania się. Chłopięce kroje, pudełkowe płaszcze czy buty na płaskim obcasie – to zdecydowanie było na topie!. Dziewczyny coraz pewniej nosiły spodnie. To właśnie kobiety żyjące 60 lat temu spopularyzowały noszenie spodni wśród kobiet. Kultura masowa spopularyzowała również już wspomniane spódniczki mini, bez których współczesne kobiety nie wyobrażają sobie garderoby. Za symbol lat 60. uchodzi także wylansowana przez Coco Chanel sukienka typu mała czarna – największy wzór elegancji.

Dzieci kwiaty

Nie bez znaczenia był także wpływ subkultury hippisowskiej. Zwiewne luźne ubrania, rozpuszczone włosy, naturalny makijaż lub jego brak – to także wspomnienie lat 60. Wzorzyste ubrania, dziergane sweterki, frędzle, rzemyki. Te elementy na pewno kojarzysz z hipisami. Moda wtedy była pełna wolności i zmysłowości!

Ikony stylu lat 60.

Każda epoka ma swoje ikony stylu. W latach 60., po epoce seksownych hollywoodzkich gwiazd, świat zwrócił uwagę na Twiggy. Supermodelka o chłopięcej sylwetce i obciętych na krótko blond włosach stała się symbolem lat 60., nie tylko w modzie, ale też indywidualności i wyrazistości, których nie można jej było odmówić! 

Lata 60. w dzisiejszej modzie

Aktualnie projektanci coraz częściej powracają do trendów z lat 60. ubiegłego wieku. Rok 2021 to czas inspiracji epoką, która zrewolucjonizowała świat mody, sposób myślenia i ubierania się kobiet. Na wybiegach wyraźnie widoczne jest sięganie do tego czasu, pełnego wzorów i kolorów, podkreślanie indywidualizmu i wyrazistość. Do tych skojarzeń sięgają dziś zarówno wielcy projektanci, jak i sieciówki, udostępniając każdej kobiecie ubrania, w których poczuje się niczym w latach 60. Warto inspirować się tym trendem i tworzyć jedyne w swoim rodzaju stylizacje, które pozwolą wyróżnić się w tłumie. Planując taką stylizację, zwracaj uwagę nie tylko na ubrania, lecz także na wyraziste dodatki. Jeżeli lubisz długie kolczyki, koraliki, rzemyki czy perły – to właśnie teraz jest na nie idealny moment. W zależności od tego, czy chcesz wyglądać klasycznie i elegancko, czy hipisowsko – trendy rodem z lat 60. dają Ci tę możliwość!

Zobacz kilka looków z lat 60.:

Przeczytaj też: LETNIE STYLIZACJE – JAK MIKSOWAĆ ZE SOBĄ ODWAŻNE KOLORY. INSTRUKCJA OBSŁUGI COLOR BLOKINGU

Zdjęcie główne: Michael Ochs Archives/ Michael Ochs Archives/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*