JAK NOSIĆ?

Jak zbudować perfekcyjny look na rozmowę kwalifikacyjną?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zbudować perfekcyjny look na rozmowę kwalifikacyjną?

Właściwe przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej to podstawa. Ważne jest nie tylko odpowiednie podejście i zapoznanie się z profilem danej firmy. Przed podjęciem starań o nową pracę warto także zadbać o elegancką i ciekawą stylizację. Jak zbudować perfekcyjny look? Podpowiadamy!  

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? 

Pierwsze wrażenie na przyszłych pracodawcach jest najważniejsze. Wybierając stylizację na rozmowę kwalifikacyjną, warto przestudiować dress code obowiązujący w firmie. W wielu placówkach obowiązuje luźny dress code, jednak są firmy, które wymagają od pracowników stylu biznesowego. Istnieje również opcja pośrednia, która obejmuje odzież smart lub biznesową. W każdym przypadku musisz przestrzegać poszczególnych zasad. 

Strój biznesowy – jaki wybrać?

W dużych, poważnych firmach dress code jest ściśle regulowany. Styl biurowo-biznesowy nie oznacza zatem kolorowych ubrań i butów, jasnych dodatków i dużej ilości biżuterii. Dominują w nim natomiast gładkie bluzki i koszule w neutralnych odcieniach, klasyczne żakiety biznesowe ze spódnicami do kolan lub prostymi spodniami, czarne czółenka i średniej wielkości skórzane torby.

Ubrania, które sprawdzą się w stylu biznesowym:

  • eleganckie spodnie,
  • garnitur,
  • kurtka do połowy uda,
  • prosta spódnica do kolan,
  • biała bluzka lub koszula, 
  • matowe czarne czółenka, 
  • żakiet i spódnica,
  • prosty płaszcz z paskiem, 
  • ołówkowa spódnica, 
  • torba średniej wielkości. 

Biznesowy dress code dopuszcza delikatną biżuterię wykonaną z metali szlachetnych i kamieni. Jasny makijaż z ciemną szminką i cieniem do powiek nie jest dobrym pomysłem. Postaw na neutralne odcienie cieni i szminki. Zrezygnuj z bronzera i postaw na delikatne rozświetlenie.

Dla branż kreatywnych

Połącz białą sukienkę z jasnymi trampkami. Wybierz oversizową kurtkę i torbę na pasku – pokaż swój talent do trendów i świadomość mody. Wybierając białą koszulkę i niebieskie dżinsy, dodaj biżuterię, wpleć szalik we fryzurę, weź jasną modną torbę – Twój wizerunek powinien sygnalizować Twoją kreatywność, być niezapomniany i odważny.

Modowy savoir vivre w konserwatywnych branżach

W pewnych branżach panuje właściwie modowy rygor. Wynika to z profesjonalnego podejścia do konsumentów oraz kontrahentów handlowych. Prezencja kandydata w takich firmach już na początku trafia na celownik pracodawcy.

Nie zawsze znamy charakter spółki do której wysyłamy swoje CV, dlatego też często nie wiemy, na jaki strój konkretnie się zdecydować.  W takim wypadku należy postawić na styl smart casual, czyli na typ delikatnej, sportowej elegancji. Dla pań mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter w neutralnych odcieniach. 

Wizerunek ma znaczenie

Eksperci zajmujący się postrzeganiem jednostki przez społeczeństwo przeprowadzili wiele badań na temat wizerunku. Ich zdaniem ubiór ma duży wpływ na to, jak osoba jest odbierana przez innych. Właśnie z tego powodu specjaliści doradzający osobom szukającym zatrudnienia, podkreślają, jak ważny jest odpowiedni dobór stroju. Jeśli zatem szukasz pracy i wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, nie bagatelizuj swojego wyglądu i zadbaj o odpowiednią stylizację dopasowaną do profilu firmy. 

Przeczytaj też: JAK STYLIZOWAĆ UBRANIA W ZWIERZĘCE WZORY, BY UNIKNĄĆ TANDETNEGO EFEKTU?

Zdjęcie główne:  Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*