JAK PIELĘGNOWAĆ?

Jak dbać o włosy podczas mrozu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o włosy podczas mrozu?

Zima to niełatwy czas dla włosów. W tym okresie narażone są one na działanie bardzo niskich temperatur, a także elektryzowanie się i puszenie. Dla niektórych to zmora! Warto zatem dowiedzieć się, jak sobie z tym radzić. Poznaj najskuteczniejszą pielęgnację, która pozwoli Ci zadbać o włosy zimą!

Ochrona włosów przed chłodem – sprawdzone sposoby!

Tak samo, jak latem należy specjalnie chronić włosy przed słońcem, również zimą powinno się uważać na niskie temperatury. Jest na to kilka skutecznych sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się wspaniałymi, zadbanymi i zdrowymi pasmami, nawet po wyjeździe na narty.

W tym przypadku należy działać dwutorowo. Z pewnością doskonale sprawdzą się różnorodne preparaty oraz olejki, które skutecznie powstrzymują przenikanie zimna do wnętrza włosów. Dzięki temu nawet przy wyjątkowo niskich temperaturach pozostaną w dobrej formie. Warto także wspomnieć o najważniejszej kwestii, czyli noszeniu czapki. Dzięki temu uchronisz nie tylko końcówki włosów, ale przede wszystkim cebulki, których odbudowanie wiąże się często z bardzo długim procesem. W skrajnych przypadkach może dojść do wymrożenia włosów na całej głowie, wówczas zaczną one przedwcześnie wypadać. Ich odbudowa może okazać się niemożliwa. 

To jednak nie koniec. Latem przeważnie pozostawiało się włosy do swobodnego wyschnięcia. Zimą jest to niedopuszczalne. Zanim wyjdziesz z domu, choćby na balkon, pukle muszą być idealnie dosuszone. Dzięki temu unikniesz nie tylko przeziębienia, ale również przemarznięcia struktury włosa.

Pielęgnacja włosów zimą – o co należy zadbać?

Zimą włosy nie mają łatwo. Dopiero co udało im się odżyć po lecie i palącym słońcu, a już muszą mierzyć się z niskimi temperaturami. Warto zatem rozpocząć od zażywania biotyny, która sprawi, że Twoje pukle znacząco się wzmocnią. Działanie od środka, a także na zewnątrz, jako zmasowana kuracja, z pewnością da wymierne skutki. Tabletki z biotyną znajdziesz w dobrych sklepach z suplementami. 

Warto również, aby w Twojej łazience pojawiły się zupełnie nowe produkty. Mowa o szamponach o bogatym składzie, w których powinna znaleźć się cała masa witamin i minerałów, które zabezpieczą włosy przed wychłodzeniem i osłabieniem. W miarę możliwości często je olejuj. Oczywiście wykorzystuj do tego produkty o jak najprostszym składnie i dużej ilość naturalnych elementów składowych. Możesz także ten sam olejek wykorzystać do zabezpieczenia końcówek, które wystają spod czapki. Olej wytworzy na włosach barierę, która nie pozwoli na przeniknięcie chłodu do wnętrza włosa. Jest to absolutna podstawa zarówno dla posiadaczek cienkich, jak i grubych włosów. 

Zadbaj również o cięższe i bardziej odżywcze maski, które dobrze jest nakładać na noc, aby włosy odpowiednio nasyciły się składnikami w nich zawartymi. Natomiast odżywki stosowane na co dzień powinny być gęste i wzbogacone o dodatkowe olejki, które sprawią, że pukle nie będą się puszyły i niszczyły od czapki.

Zdj. główne: Eddy Billard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*